درد مزمن را جدی بگیرید

مطالعات محققان نشان می‌دهد که درد مزمن سبب تغییر پروتئین DNA در مغز و سیستم ایمنی می‌شود و تغییرات ژنتیکی به دنبال دارد.به گزارش گروه علمی ایرنا از هلث نیوز، درد مزمن به دردهایی گفته می شود که بیش از سه تا شش ماه طول می کشد و زمانی اتفاق می افتد که سلول های عصبی بخشی از بدن، سیگنال های پیوسته ای را از طریق مسیرهای درد به مغز ارسال می کنند. یکی از شایعترین مسیرهای درگیر در درد مزمن، مسیر Nav1.7 است. بدن برخی از افراد به طور ژنتیکی فاقد ترکیباتی است که این کانال را مسدود می کند و همین امر سبب بروز درد می شود.

مطالعات جدید محققان دانشگاه مک گیل کانادا نشان می دهد درد مزمن سبب تغییراتی در سطوح ژنتیکی می شود. این تحقیقات نشان می دهد درد مزمن سبب تغییر پروتئین DNA در مغز و سیستم ایمنی می شود. اثر درد مزمن، بر سلول های T در سیستم ایمنی است که نقش اصلی محافظت از بدن را بر عهده دارند.

محققان با بررسی سلول های مغز و سیستم ایمنی دریافتند ژن های این دو ناحیه به مرور زمان تغییر می کنند و احتمالا این تغییر در بخش های دیگر بدن نیز روی می دهد.

این دستاورد اطلاعات ارزشمندی را در زمینه درمان دردهای مزمن و پیشگیری از آن در اختیار محققان قرار می دهد.

کمردرد، ورم مفاصل و سردرد، شایعترین دردهای مزمن گزارش شده اند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب