کشف گونه جدید گیاهی در ژاپن

یک محقق ژاپنی، گونه جدیدی از گیاهان انگل را در جزیره ژاپنی نیمه گرمسیری یاکوشیما کشف کرد و نام آن را از روی محل اکتشافش Sciaphila yakushimensis گذاشت.

کشف گونه جدید گیاهی در ژاپن

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، سوتسوگو کنجی، استادیار پروژه در دانشکده علوم دانشگاه کوبه این نوع گیاه را کشف کرده است. گونه کشف شده از طریق فتوسنتز مواد غذایی خود را دریافت نمی‌کند بلکه مانند یک گونه انگل از قارچ‌ میزبانش تغذیه می‌کند.

کنجی اظهار کرد: این گیاه در منطقه‎ای کشف شده که جنگل‌زدایی مجاز است. پرورش آن که از طریق قارچ‌ها و در جنگل‌های غنی از مواد غذایی صورت گرفته است، ارزش جنگل‌های باستانی یاکوشیما را به ما یادآوری می‌کند.

کنجی در پژوهشی که در مجله گیاه‌شناسی ژاپنی منتشر شده است، گفت: گیاه Sciaphila yakushimensis بسیار کوچک است و هنگامی که در گل یا میوه‌ها و در بالای سطح زمین رشد می‌کند، قابل رویت است. اطلاعات دقیق از توزیع آنها هنوز محدود است.

کنجی هنگامی که در اکتبر 2015 مشغول مطالعه در جنگل‌های دشت برگ بو بود، با گونه گیاهی ناآشنایی برخورد کرد و آن را برای انجام مطالعات بیشتر و شناسایی ویژگی‌های مورفولوژیک به آزمایشگاه برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی