کشف گونه جدید گیاهی در ژاپن

یک محقق ژاپنی، گونه جدیدی از گیاهان انگل را در جزیره ژاپنی نیمه گرمسیری یاکوشیما کشف کرد و نام آن را از روی محل اکتشافش Sciaphila yakushimensis گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، سوتسوگو کنجی، استادیار پروژه در دانشکده علوم دانشگاه کوبه این نوع گیاه را کشف کرده است. گونه کشف شده از طریق فتوسنتز مواد غذایی خود را دریافت نمی‌کند بلکه مانند یک گونه انگل از قارچ‌ میزبانش تغذیه می‌کند.

کنجی اظهار کرد: این گیاه در منطقه‎ای کشف شده که جنگل‌زدایی مجاز است. پرورش آن که از طریق قارچ‌ها و در جنگل‌های غنی از مواد غذایی صورت گرفته است، ارزش جنگل‌های باستانی یاکوشیما را به ما یادآوری می‌کند.

کنجی در پژوهشی که در مجله گیاه‌شناسی ژاپنی منتشر شده است، گفت: گیاه Sciaphila yakushimensis بسیار کوچک است و هنگامی که در گل یا میوه‌ها و در بالای سطح زمین رشد می‌کند، قابل رویت است. اطلاعات دقیق از توزیع آنها هنوز محدود است.

کنجی هنگامی که در اکتبر 2015 مشغول مطالعه در جنگل‌های دشت برگ بو بود، با گونه گیاهی ناآشنایی برخورد کرد و آن را برای انجام مطالعات بیشتر و شناسایی ویژگی‌های مورفولوژیک به آزمایشگاه برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب