اولین المپیاد علمی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

اولین دوره آزمایشی المپیاد علمی دانش آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور ۳ هزار و ۶۸۶ دانش آموز علاقمند به حوزه سلول‌های بنیادی برگزار شد.

اولین المپیاد علمی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

 حسن ساعی دهقان معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اعلام این خبر افزود: اولین دوره آزمایشی المپیاد علمی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی روز گذشته برگزار شده است.

وی افزود: این دوره از المپیاد به پیشنهاد و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش برپا شد.

ساعی دهقان یادآور شد: ترویج علوم و فناوری های جدید مرتبط با حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ایجاد رقابت سالم بین دانش آموزان علاقمند به حوزه مرتبط با سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی سراسر کشور و شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در این حوزه از جمله اهداف این المپیاد است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کمک به توانمند سازی دانش پژوهان جوان و استعدادهای برتر در حوزه های مرتبط با سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ترویج علوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در بین دانش آموزان سراسر کشور و کمک به توسعه عدالت آموزشی در حوزه های مرتبط و بسترسازی برای برگزاری المپیاد بین المللی سول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سالهای آتی از دیگر اهداف این دوره است.

معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اضافه کرد: این دوره از المپیاد با حضور ۲ هزار و ۳۱۷ دانش آموزان دختر و یک هزار و ۳۶۹ دانش آموز پسر از سراسر کشور برگزار شد. این دوره سه مرحله و به صورت متمرکز خواهد بود.

وی افزود: همانند آزمونهای المپیادهای علمی، آزمون مرحله اول در سطح کشور، آزمون مرحله دوم در مراکز استان ها برگزار می شود و برگزیدگان مرحله دوم پس از گذراندن دوره های آموزشی پیش بینی شده به مرحله سوم راه خواهند یافت.

ساعی دهقان تاکید کرد: این المپیاد در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ هیچ گونه امتیاز آموزشی و تحصیلی برای نفرات برگزیده نخواهد داشت و از این لحاظ مشابه سایر المپیادهای علمی دانش آموزی نیست. نتیجه آزمون مرحله اول این المپیاد هفته آخر اسفندماه اعلام خواهد شد و آزمون مرحله دوم نیز بهار سال آینده در مراکز استانها برگزار خواهد شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
پیشوایان اسوه از دین و زندگی 2 يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : محمد رضایی بقا