امکان استعلام اینترنتی مدارک دانش آموختگان دانشگاه آزاد

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از امکان استعلام اینترنتی دانشنامه‌های دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار خبر داد.

امکان استعلام اینترنتی مدارک دانش آموختگان دانشگاه آزاد

به گزارش  گروه فرهنگی ایرنا، طه هاشمی اظهار کرد: با توجه به زمان بر بودن و هزینه ارسال دانشنامه ها، گاهی فارغ التحصیلان دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا استخدام در یک سازمان دچار مشکل می شدند، به همین سبب سامانه ای تعریف شد که در آن اطلاعات 5 میلیون دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی بارگذاری شده است. 

وی افزود: اداره ها و سازمان ها با تعریف نام کاربری و گذر واژه می توانند از این پس از صحت مدارک افراد متقاضی کار در آن سازمان آگاه شوند. به گونه ای که سازمان ها پس از وارد کردن مشخصات افراد، تصویر دانشنامه آن شخص را مشاهده خواهند کرد، همچنین در سایت ، محلی برای رونوشت تعبیه شده که در صورت هماهنگی می توانند آن را چاپ کرده و در غیر اینصورت، نقص در مدارک آن را به سامانه اطلاع دهند. 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: امکان دسترسی اینترنتی به دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا برای واحدهای این دانشگاه و پس از آن برای دیگر سازمان ها تعریف شده است. 

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی همچنین از استعلام مدارک داوطلبان مجلس شورای اسلامی از طریق همین سامانه خبر داد. 

منبع :