هنگامی که کودک از خجالت آب می‌شود

مشکل کمرویی و خجالتی بودن کودک یکی از رفتارهای شایع میان کودکان بوده که در صورت عدم رفع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.شیوا وکیلی روانشناس عمومی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اختلال کمرویی و خجالتی بودن در کودک مشکل پیچیده‌ای بوده که در صورت عدم رفع آن در آینده موجب مشکلات بزرگی برای فرد از جمله از دست دادن فرصت‌های مهم در تحصیل، شغل و حتی فراتر از آن در زندگی مشترک خواهد شد.

وی در ادامه گفت: عدم انعطاف پذیری در برقراری ارتباط با همسالان و اطرافیان، همچنین ترس از رفتن به مدرسه و یا مهد کودک و نیز ترس از دفاع از حق شخصی و خواسته خود در واقع تو سری خور بودن و عدم جسارت در برخورد با اطرافیان، از مهمترین خصوصیات رفتاری کودکان خجالتی است.

وکیلی افرود: آموزش‌های یادگیری مهارت‌های اجتماعی از جمله افزایش اعتماد به نفس، برقراری روابط کلامی و اجتماعی و جسارت ورزی از موارد مهم یادگیری برای کودکان خجالتی توسط مربیان و والدین برای کاهش ان رفتار در آنها است.

این روانشناس در پایان بیان کرد: افزایش حس اعتماد به نفس برای این کودکان از  طریق شرکت دادن آنها در بازی‌ها و فعالیت‌های گروهی و دسته جمعی درصد کودک به وسیله در نظر گرفتن تشویق برای اوهمچنین گفتگو و توجه والدین به این کودکان در کاهش کمرویی بسیار موثر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب