الکترودی به اندازه‌ی قوطی کبریت که به قطع نخاعی‌ها کمک می‌کند

یک گروه تحقیقاتی الکترود کوچکی ساخته‌اند که امیدوارند بتواند در سال 2017 به کسانی که قطع نخاع شده‌اند، کمک کند.

الکترودی به اندازه‌ی قوطی کبریت که به قطع نخاعی‌ها کمک می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 39 دانشمند از 16 دپارتمان در دانشگاه ملبورن استرالیا، قطعه الکترونیکی ساختند که به عنوان مغز مصنوعی در بدن معلولان عمل می‌کند.

نتایج  اولیه روی موش‌ها نشان داد که این ابزار، عملکرد مناسبی در تحرک بخشیدن به افراد معلول دارد.

این گروه تحقیقاتی مغز مصنوعی قابل کاشت در بدن ساخته است  که افراد معلول را قادر به حرکت می‌کند. آنها امیدوارند این الکترود کوچک که در اندازه قوطی کبریت است، بتواند تا  سال 2017 به کسانی که قطع نخاع شده‌اند کمک کند.

این ابزار از طریق خون و تزریق و‌ریدی به بدن بیمار وارد می‌شود و سپس شروع به ایجاد سیگنال می‌کند، سیگنالی که برای کنترل حرکت ضروری هستند. این ارتباط دهنده انسان و ماشین شبیه قلب مصنوعی است. در قلب مصنوعی باید قلب از طریق سرخرگ‌ها به فعالیت بدن کمک کند؛ در این ابزار این مغز است که میزبان خواهد بود.

توماس اوکسلی از محققان این پروژه می‌گوید: ما موفق به ساخت اولین ابزار غیر تهاجمی شدیم که به درون رگ تزریق شده و وارد بدن می‌شود این ابزار به مغز رسیده و به بیمار  برای حرکت کمک می‌کند.

هدف محققان این است که به بیماران معلول امکان حرکت دهند. این ابزار سیگنال‌ها را به فرمان‌های الکتریکی تبدیل می‌کند و آنها را به سوی اندام‌های مختلف بدن ارسال می‌کند این ابزار یک نوع نخاع مصنوعی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب