کنترل دقیق انگشتان مصنوعی با امواج مغزی

فیزیکدانان و مهندسان پزشکی دانشگاه جان هاپکینز برای اولین بار با استفاده از روش خواندن امواج مغزی، کنترل دقیق و مستقل انگشتان دست مصنوعی را امکان‌پذیر کردند.

کنترل دقیق انگشتان مصنوعی با امواج مغزی

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، مهندسان پزشکی دانشگاه جان‌هاپکینز با انجام چند سری آزمایش موفق به کشف محل فرستنده سیگنال‌های عصبی کنترل انگشتان در مغز شدند.

آنها سپس با آزمایش بر روی نمونه انسانی برای اولین‌ بار کنترل دقیق و مستقل حرکات دست مصنوعی را از طریق خواندن امواج مغزی امکان‌پذیر ساختند.

پروفسور ناتان کرون، متخصص نورولوژی از دانشکده پزشکی دانشگاه جان‌هاپکینز اظهار کرد: ما معتقدیم که دستاورد حاصل مبنی بر کنترل مستقل و آسان انگشتان دست مصنوعی با دریافت سیگنال‌های مغزی برای اولین‌ بار در جهان محقق شده است.

وی در ادامه افزود: پیچیدگی این تکنولوژی از فناوری دست‌های پروتزی به مراتب بیشتر است و محققان با ساخت دست مصنوعی جدید امکان حرکت مستقل هر انگشت را با فرمان مستقیم مغز امکان‌پذیر ساخته‌اند.

محققان دستاورد جدید را بر روی یک داوطلب مبتلا به بیماری صرع آزمایش کردند.

برای استخراج امواج مغزی الکترود‌هایی با حساسیت بسیار بالا از طریق عمل جراحی بر روی ناحیه مغزی مسؤول کنترل انگشتان داوطلب قرار داده شد.

برای دریافت کامل سیگنال‌های مغزی مربوط به حرکت دست، محققان یک لایه پلاستیکی حاوی 128 الکترود در اندازه کارت اعتباری را مستقیما روی مغز داوطلب قرار دادند. سپس با پردازش اطلاعات دریافتی در نرم‌افزار اختصاصی، فرمان‌های لازم و مستقل برای حرکت هر انگشت دست امکان‌پذیر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب