طراحی حصار الکتریکی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی

محققان ایرانی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی و استخرهای پرورش ماهی نوعی حصار الکتریکی طراحی کردند که با ایجاد شوک الکتریکی از ورود حیوانات وحشی به مزارع یا استخرهای پرورش ماهی جلوگیری می‌کند.

طراحی حصار الکتریکی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی

باتوجه به اینکه تأثیرات آنی تماس جریان الکتریکی سبب واکنش سریع و بدون وقفه سیستم عصبی حیوانات و فرار از منطقه محصور می‌شود، محققان ایرانی برای حفاظت از زمین‌های کشاورزی و استخرهای پرورش ماهی نوعی حصار الکتریکی طراحی کردند که با ایجاد شوک الکتریکی از ورود حیوانات وحشی به مزارع یا استخرهای پرورش ماهی جلوگیری می‌کند.

بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد عمده حیوانات اهلی و وحشی با برخورداری از حافظه دائم در مواجهه با چنین مواردی دیگر وارد آن منطقه نمی‌شوند یا به عبارت دیگر، خطر ایجادشده در حافظه دائم حیوان ثبت و ضبط می‌شود بنابراین این سیستم به منظور کنترل ورود دام‌های سرگردان یا حیوانات وحشی با قابلیت استفاده در استخرهای پرورش ماهی به منظور ممانعت از ورود مارها طراحی شده است.

این سیستم قابلیت استفاده در کشتزارها و مزارع را دارد و کارآیی مؤثر و عملکرد بی‌خطر از مشخصه‌های بارز این سیستم است، حال آنکه هزینه راه‌اندازی اولیه و نگهداری پایینی نیز برای آن درنظر گرفته شده است.

از این سیستم در دامداری‌ها یا چراگاه‌ها به منظور عدم پراکندگی دام‌ها و ممانعت از ورود سارقان و همچنین در مسافرت‌ها و کوهنوردی به منظور محصور کردن چادرها از حیوانات وحشی استفاده می‌شود و قابلیت استفاده در باغچه‌های خانگی به منظور جلوگیری از حیوانات دست‌آموز یا اهلی را دارد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب