پیش‌بینی بازار جهانی نانوسلولز

رشد بازار نانوسلولز با ارائه محصولات جدید به بازار در سال 2015 میلادی استمرار داشته و تسهیلات تولیدی جدیدی نیز در حال ساخت است.

پیش‌بینی بازار جهانی نانوسلولز

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، نانوسلولز از مواد مختلفی نظیر مواد گیاهی و ... قابل تولید است. نانوسلولز موادی کاملاً تجدیدپذیر بوده و علاوه بر بی خطری دستکاری آن، ارزان است و خواص فیزیکی و شیمیایی دیگری نیز دارد. امروزه در زمینه نانوسلولز و توسعه تجاری آن، تحقیقات زیادی نظیر ساخت تجهیزات تولیدی با ظرفیت چند تن در کشورهای آمریکای شمالی، ژاپن و اروپا در حال انجام است.

رشد بازار نانوسلولز با ارائه محصولات جدید به بازار در سال 2015 میلادی استمرار داشته و تسهیلات تولیدی جدیدی نیز در حال ساخت است. در چارچوب توافق آب و هوایی پاریس، آنچه که بسیار حائز اهمیت بود، توسعه مواد و فناوری‌های جدید سازگار با محیط‌ زیست بود. نانوسلولز به عنوان مواد سازگار با محیط‌ زیست، گزینه اصلی مورد استفاده در صنایعی نظیر بسته‌بندی است. همچنین این مواد، پیش‌ران جدیدی برای صنایع کاغذ و مقوای موجود بوده و در توسعه آتی الکترونیک منعطف و قابل چاپ نیز نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

گزارش کاربردهای بازار نانوسلولز در فوریه سال 2016 میلادی کاملاً به روز شده و مواردی نظیر شرح فناوری و روش‌های تولید، ساختار بازار، زنجیره عرضه، پتنت‌ها و مقالات، و حجم تولید نیز به آن اضافه شده است.

پیش‌بینی بازار بر اساس تولیدکننده، بازار نانوسلولز در حوزه‌هایی نظیر کامپوزیت‌ها، الکترونیک، ساخت و ساز، کاغذ و خمیر کاغذ، فیلتراسیون، پزشکی و علوم زیستی، رنگ‌ها، فیلم‌ها، پوشش‌ها و صنعت نفت، جدول زمانی تجاری‌سازی، مراکز تحقیقاتی و وضعیت توسعه‌دهندگان این مواد نیز از دیگر محورهای گزارش جدید است.

منبع :