تکنیک هایی برای بهبود روابط در محیط کار

با این تکنیک‌ها روابط خود را تقویت کنید وبه پیشرفت شغلی و رضایتمندی در محیط کار برسید.

تکنیک هایی برای بهبود روابط در محیط کاردکتر مژگان نیکنام متخصص روانشناسی بالینی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در روابط انسانی در محیط شغلی روابط خاصی حکم فرما است به شکلی که به جای روابط هم‌ارز، روابط از بالا به پایین وجود دارد. همچنین برای بهبود و ارتقاء روابط شغلی مهمترین اصل درک روابط خاص بر اساس چارت سازمانی و فضای موجود است که بهتر است بر قراری روابط درست آموزش داده شود.

وی ادامه داد: شیوه‌ی عملکرد و نگرش افراد اصلی‌ترین مانع و ارتقای شغلی آنها است پس افراد بایددید خود را گسترش دهند و سعی در نشان دادن تمام توانمندی‌های خود داشته باشند برای نمونه ارائه راه‌کارهای مناسب برای مشکلات و تلاش برای رفع آنها به پیشرفت شغلی افراد کمک بسزایی می‌کند.

نیکنام اظهار داشت:گاهی برخی افراد از نحوه‌ی برخورد مدیر خود احساس رضایت نمی‌کنند، برای داشتن احساس خوشایند ابتدا باید از دیدگاه مدیر به موضوع نگاه کنید شاید شما دچار سوء تفاهم شده‌اید . به علاوه برای بر طرف کردن سوءتفاهم شده‌اید. به علاوه برای برطرف کردن سوء تفاهم ها جلسه‌ای با مدیر خوددرخواست کنید تا درباره ی مسائل پیش آمده صحبت کنید و به دنبال یک راه حل درست و منطقی برای مواجهه با مشکل باشید.

وی بیان کرد: برای داشتن روابط بهتر و جلوگیری از آزردگی در محیط کار از اتفاقات جزئی ناراحت نشوید، فعال و متعهد باشید، با مدیر خود تعامل منطقی همراه با احترام داشته باشید،‌از شیوه‌های سازنده‌ی مخالفت استفاده کنید،‌تحمل نه شنیدن را در خود تقویت کنید، مسائل را با دید عقلانی بسنجید و مقاومت و گذشت را در خود افزایش دهید.

نیکنام خاطر نشان کرد: افراد برای ارتقای شغلی بایدنحوه‌ی درست برخورد را بشناسند و نیز فرد قبل از اینکه وارد محیط کاری شود آگاهی‌های لازم را در این زمینه بدست آورد تا بتواند سازگاری بیشتری با مدیر همکاران خود داشته و در نهایت بتواند پیشرفت شغلی داشته باشد. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب