تحلیل آزمون 23بهمن دوم حسابداری

با عرض سلام و خسته نباشید به همه­ی داوطلبان عزیز به همه­ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش­آموز در دروس مختلف است.

تحلیل آزمون 23بهمن دوم حسابداری

تحلیل آزمون 23بهمن دوم حسابداری

با عرض سلام و خسته نباشید به همه­ی داوطلبان عزیز

 به همه­ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش­آموز در دروس مختلف است.کارنامه­ی شما بیانگر این است که شما در این مدت چگونه درس خوانده­اید و در ادامه باید چگونه درس بخوانید.اگر با توجه به تلاش و پشتکاری که داشته­اید نتایج خوبی به دست آورده­اید این یعنی روش درس خواندن شما درست است ولی اگر با توجه به تلاش شما نتایج خوبی به دست نمی­آورید باید روش درس خواندن خود را عوض کنید که برای این­کار حتما از پشتیبان­ها و مشاوران تخصصی خود کمک بگیرید. مشاوران راهنمای بسیار خوبی هستند. حتما از تجربیات مشاور استفاده کنید و از آنها در رسیدن به هدف کمک بگیرید.

جدول زیر ارزیابی از سطح سوالات می­باشد، همچنین جایگاه شما را در بین داوطلبان مشخص می­کند یعنی اینکه جزء کدام دسته از دانش­آموزان هستید، قوی، متوسط و یا ضعیف. (اعداد در جدول زیر به درصد می­باشد.)

تحلیل آزمون 23بهمن دوم حسابداری

در جدول بالا در سه ستون اول درصد سؤال­های سفید، غلط و صحیح در آزمون می­باشد که شما داوطلبان با پاسخگویی به سؤالات به این درصدها رسیده­اید مثلا در درس اصول حسابداری 1 از 15 سؤال به‌طور میانگین به 33 درصد سؤالات پاسخ صحیح داده­اید و به مابقی سؤالات یا جوابی نداده­اید و یا غلط جواب داده­اید. در سه ستون بعدی پیش­بینی ما می­باشد یعنی به ­عنوان مثال در این آزمون داوطلبان باید به طور میانگین در درس مفاهیم و روشهای آماری 1 به 33 درصد سؤالات جواب درست می­دادند ولی در اجرا 16 درصد پاسخ صحیح داده­اند که این یعنی داوطلبان در این درس کم‌کاری کرده‌اند و باید سعی کنند تا در آزمون بعدی جبران کنند. ستون آخر مربوط به داوطلبان قوی می­باشد  یعنی درصد دروس داوطلب قوی باید به عددی که در این ستون نوشته شده نزدیک باشد.

نکته­ی بسیار مهم:

 با توجه به جدول بالا داوطلبانی که درصد دروس آن­ها از درصد دروس داوطلبان سختکوش 10درصد کمتر باشد، داوطلب با وضعیت درسی خوب شناخته می­شود. اگر 15 تا 25 درصد کمتر باشد، وضعیت درسی متوسط، اگر 30 تا 35درصد کمتر باشد ضعیف و اگر بیش از 40 درصد کمتر باشد خیلی ضعیف شناخته می­شود.


آدنا اراکلیان

مسئول دفترچه دوم حسابداری