2 غذای خوشمزه که شما را تا عید لاغر می‌کند + طرز تهیه

در اینجا طرز تهیه 2 غذای بدون گوشت ولی در عین حال خوش‌طعم را به شما معرفی می‌کنیم که علاوه بر سم‌زدایی بدن به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

2 غذای خوشمزه که شما را تا عید لاغر می‌کند + طرز تهیهبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از Healthy and natural life بسیاری از افراد بر این باور هستند که غذای خوش‌طعم و اشتهاآور غذایی است که گوشت داشته باشد اما برخی افراد به علل مختلف ترجیح می‌دهند از خوردن گوشت خودداری کنند و سبزی‌خوار باشند اما مشکل این است که بیشتر غذاهای سبزی‌خوارها بی‌طعم و تکراری است. در اینجا به 2 غذای سالم، خوش‌طعم و رژیمی اشاره می‌کنیم:

همبرگر سبزیجات

مواد لازم

یک لیوان لوبیا

نصف فنجان گردو

2 عدد پیازچه

ادویه‌های فصل

طرز تهیه

فر را در دمای 200 سیلیسیوس قرار دهید و سینی آن را چرب کنید. همه مواد را در مخلوط‌ کن بریزید تا یکدست شوند. مواد را بین نان همبرگر قرار دهید و تا 45 دقیقه آن را درون فر قرار دهید. می‌توانید با توجه به سلیقه غذایی خود آن را با کاهو، گوجه فرنگی یا آواکادو سرو کنید. می‌توانید سس تند نیز روی آن بریزید.

گل کلم پنیری

مواد لازم

1 گل کلم کوچک

نصف فنجان یا کمتر سس تند و آتشین

نصف فنجان پنیر چدار رنده‌شده

نصف فنجان آرد

نصف فنجان شیر

نصف قاشق سوپ‌خوری پودر سیر

خرده نان یا پودر سوخاری

ادویه‌های فصل

طرز تهیه

فر را در دمای 220 سیلیسیوس آماده کنید و سینی را چرب کنید. درون یک کاسه آرد،‌ شیر، ادویه‌جات، پودر سیر و سس تند را ترکیب کنید و آن را کنار بگذارید. کلم را خرد و ریز کنید و آن را درون کاسه بیندازید تا به‌خوبی با مواد آغشته شود. سپس آن را آغشته به خرده نان کنید تا دو طرف آن را بپوشاند. قبل از آن خرده‌نان‌ها را با مقدار کمی ادویه طعم‌دار کنید. کلم‌ها را روی سینی فر بگذارید و به مدت 22 تا 25 دقیقه آن را در همان حالت بگذارید و آن را با سس تند سرو کنید.

منبع :