دستگاه قابل کاشت برای از بین بردن تومورهای لوزالمعده

تحقیقات نشان داده که یک دستگاه قابل کاشت می‌تواند ترکیب سمی خاصی از داروها را بطور مستقیم به تورمورهای لوزالمعده بشدت مرگبار ارسال و رشد آن‌ها را متوقف کند

دستگاه قابل کاشت برای از بین بردن تومورهای لوزالمعده

به گزارش سرویس علمی ایسنا، سرطان لوزالمعده از نرخ مرگ و میر 75 درصد طی یک سال پس از تشخیص برخوردار بوده که آمار آن طی بیش از 40 سال گذشته هیچ تغییری نکرده است.

این یافته‌ها که در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده، به ترکیب FOLFIRINOX اشاره دارد که مخلوطی از چهار داروی شیمی‌درمانی است و تومورها را از بین برده یا رشد آن‌ها را تا نزدیک به یک سوم در بیماران مبتلا متوقف می‌کند.

این داروها یکی از درمان‌های اولیه امروزی برای سرطان لوزالمعده هستند اما به دلیل درجه بالای سمی بودن آن در زمان انتقال به درون جریان خون نمی‌توان از آن برای همه بیماران استفاده کرد.

دستگاه جدید که در حال حاضر بر روی موش‌ها آزمایش شده، دارو را بطور مستقیم به تومور رسانده و جایگزین مناسبی برای ارسال این ترکیب سمی به داخل جریان خون است که تاثیرات شدید آن بر سایر بدن را محدود می‌کند.

محققان امیدوارند که بتوانند این دستگاه را طی چند سال آینده در کارآزمایی‌های بالینی استفاده کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب