کنکور 98

ارزیابی آزمون 23 بهمن 94دوم هنرستان-کامپیوتر

تحلیل آزمون

ارزیابی آزمون 23 بهمن 94دوم هنرستان-کامپیوتر

تحلیل آزمون

با عرض سلام و خسته نباشید به همه­ ی داوطلبان عزیز

به همه­ ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش­ آموز در دروس مختلف است.کارنامه­ ی شما بیانگر این است که شما در این مدت چگونه درس خوانده ­اید و در ادامه باید چگونه درس بخوانید. اگر با توجه به تلاش و پشتکاری که داشته ­اید نتایج خوبی به دست آورده ­اید این یعنی روش درس خواندن شما درست است ولی اگر با توجه به تلاش شما نتایج خوبی به دست نمی­ آورید باید روش درس خواندن خود را عوض کنید که برای این­کار حتما از پشتیبان ­ها و مشاوران تخصصی خود کمک بگیرید. مشاوران راهنمای بسیار خوبی هستند. حتما از تجربیات مشاور استفاده کنید و از آنها در رسیدن به هدف کمک بگیرید.

جدول زیر ارزیابی از سطح سوالات می­باشد، همچنین جایگاه شما را در بین داوطلبان مشخص می­کند یعنی اینکه جزء کدام دسته از دانش ­آموزان هستید، قوی، متوسط و یا ضعیف. (اعداد در جدول زیر به درصد می­باشند.)

ارزیابی آزمون 23 بهمن 94دوم هنرستان-کامپیوتر

در جدول بالا در سه ستون اول درصد سوال­های سفید، غلط و صحیح در آزمون می­باشد که شما داوطلبان با پاسخگویی به سوالات به این درصدها رسیده­ اید. مثلا در درس برنامه سازی 1 از 20 سوال به‌طور میانگین به 29درصد سوالات پاسخ صحیح داده ­اید و به مابقی سوالات یا جوابی نداده­ اید و یا غلط جواب داده ­اید. در سه ستون بعدی پیش­ بینی ما می­باشد یعنی به­ عنوان مثال در این آزمون داوطلبان باید به طور میانگین در درس سیستم‌عامل2 به 40درصد سوالات جواب درست می­دادند ولی در اجرا 24درصد پاسخ صحیح داده­ اند که این یعنی داوطلبان در این درس کم‌کاری کرده‌اند و باید سعی کنند تا در آزمون بعدی جبران کنند. ستون آخر مربوط به داوطلبان قوی می­باشد یعنی درصد دروس داوطلب قوی باید به عددی که در این ستون نوشته شده نزدیک باشد. در غیر این صورت تلاششان برای این درس کافی نبوده و باید روش دیگری را برای مطالعه و یا تست زنی انتخاب کنند.

نکته­ ی بسیار مهم:

با توجه به جدول بالا داوطلبانی که درصد دروس آن­ها از درصد دروس داوطلبان سختکوش 10درصد کمتر باشد،داوطلب با وضعیت درسی خوب شناخته می­شوند. اگر 15 تا 25 درصد کمتر باشد متوسط اگر 30 تا 35درصد کمتر باشد ضعیف و اگر بیش از 40 درصد کمتر باشد خیلی ضعیف شناخته می­شود.

حدیثه شعبان

مسئول دفترچه کامپیوتر-دوم هنرستان

مطالب مرتبط

حدیثه شعبان نورح