ساعات دروس عمومی و تخصصی فنی و حرفه‌ای و کاردانشی‌ها مشخص شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال آینده دانش آموزان دو شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش 16 ساعت در پایه دهم و 13 ساعت در پایه‌های یازدهم و دوازدهم دروس عمومی خواهند داشت، گفت: دانش آموز

ساعات دروس عمومی و تخصصی فنی و حرفه‌ای و کاردانشی‌ها مشخص شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال آینده دانش آموزان دو شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش 16 ساعت در پایه دهم و 13 ساعت در پایه‌های یازدهم و دوازدهم دروس عمومی خواهند داشت، گفت: دانش آموزان این دو رشته 68 ساعت نیز دروس فنی و تخصصی می‌خوانند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مهدی نویدادهم در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به اعلام مصوبات نهصد و بیست و پنجمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش پرداخت و ادامه داد: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و بر نکاتی چون ضرورت همکاری بیشتر صدا و سیما با فعالیت‌های آموزشی و تربیتی این و زارتخانه تاکید شد.

وی با بیان اینکه بررسی و تصویب جدول برنامه درسی شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار این جلسه قرار گرفت، عنوان کرد: طی کردن 16 ساعت در پایه دهم و 13 ساعت در پایه یازدهم و دوازدهم در هر هفته برای دروس عمومی اختصاص داده شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: تفکر و سواد رسانه‌ای،‌ زبان و ادبیات فارسی،‌ مدیریت خانواده و سبک زندگی،‌ تربیت بدنی، انسان و محیط زیست، زبان خارجه، آموزش، اخلاق و قرآن، تربیت دینی و آموزش دفاعی جزو دروس عمومی شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش خواهند بود.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان اضافه کرد: کاهش رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش متناسب با نیاز بازار کار مدنظر ما خواهد بود. گذراندن 68 ساعت دروس فنی و تخصصی برای دانش آموزان دو شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش از دیگر مصوبات این جلسه بود و دروس کارگاه نوآوری و کارآفرینی و کاربرد فناوریهای نوین و مدیریت تولید نیز از سال آینده در ردیف دروس شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش قرار می‌گیرد.

منبع :

مهلا کاشانی