آموزش تغذیه سالم، بهداشت و مسئولیت‌پذیری در مدارس ژاپن

دانش آموزان ابتدایی در ژاپن در مدت 30 دقیقه مدت زمان صرف ناهار در مدرسه با تغذیه سالم و بهداشت و مسئولیت پذیری آشنا می‌شوند.

آموزش تغذیه سالم، بهداشت و مسئولیت‌پذیری در مدارس ژاپن

دانش آموزان ابتدایی در ژاپن در مدت 30 دقیقه مدت زمان صرف ناهار در مدرسه با تغذیه سالم و بهداشت و مسئولیت پذیری آشنا می شوند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش پانا به نقل از آسیا نیوز، تمام دانش آموزان ابتدایی در مدارس ژاپن در مدرسه غذا می خورند. دانش آموزان ژاپنی در کلاس درس غذای خود را میل می کنند و هیچ بوفه یا محل غذاخوری در مدارس ژاپن وجود ندارد و خودشان به آماده کردن و سرو غذا کمک می کنند.

غذا در سینی های مخصوص استیل توسط دانش آموزانی که لباس و دستکش مخصوص پوشیده اند، سرو می شود. غذا معمولاً در آشپزخانه ای که در طبقه اول مدرسه قرار گرفته است درست شده و بعد به کلاس ها منتقل می شود. آن ها باید در مدت زمان نیم ساعت غذای خود را در آرامش میل کنند تا دچار سوء هاضمه نشوند.

دانش آموزان همچنین در مدرسه بعد از یک وعده غذایی دندان های خود را مسواک می زنند و باید به بهداشت خود رسیدگی کنند و بیاموزند که مسائل بهداشتی و سلامتی بسیار مهم است.

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی