برگزاری اولین جشنواره قلم

مدیرکل مرکز آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: مراکز آموزش از راه دور میانگین 200 هزار دانش آموز را پوشش داده است.

برگزاری اولین جشنواره قلم

مدیرکل مرکز آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: مراکز آموزش از راه دور میانگین 200 هزار دانش آموز را پوشش داده است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گودرز شاهمرادی در مراسم آغاز فعالیت ستادهای استانی اولین جشنواره قلم که در مرکز آموزش از راه دور صبا برگزار شد ، اظهار کرد: امروز را تولد مجدد و احیای مدارس آموزش از راه دور می دانیم.

وی ادامه داد: عدالت آموزشی و ارائه خدمات نوین آموزشی از جمله مباحثی است که در سند تحول بنیادین مطرح شده است. امروز آموزش از راه دور 11 ساله می شود.

شاهمرادی بیان کرد: این مدارس سال 83 با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز به کار کرد در این سال ها میانگین 200 هزار دانش آموز را پوشش داد و امسال هزار و 703 واحد آموزشی نزدیک به 180 هزار دانش آموز را تحت پوشش دوره اول و دوم دارد.

مدیرکل مرکز آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: توسعه کمی مدارس آموزش از راه دور باید صورت گیرد این ظرفیت باید در داخل و خارج باشد.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش، مدیر رسمی به مدارس آموزش از راه دور اعزام کرده است و در حال حاضر 700 مدیر مدرسه در مدارسی که دارای بیش از 100 دانش‌آموز هستند، حضور دارند.

شاهمرادی تصریح کرد: ظرفیت آموزش مجازی در مدارس خارج استفاده می شود امیدواریم با حمایت شورای عالی آموزش و پرورش این ظرفیت به صورت غیررسمی و بعدها به صورت رسمی وارد مدارس آموزش از راه دور شود.

مدیرکل مرکز آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: سال گذشته به صورت آنلاین برای 7 هزار نفر را دوره آموزشی 40 ساعته برگزار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام رسمی اولین جشنواره قلم از 8 اسفند آغاز می شود و بسته های آموزشی د راختیار خانواده ها قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: توسعه خلاقیت و فناوری در این جشنواره به چشم می خورد و پیش بینی ما برای افتتاحیه آن 29 اردیبهشت است.

منبع :

مهلا کاشانی