35 درصد مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است

رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور گفت: خیران مدرسه ساز با ساخت 37 هزار فضای آموزشی توانسته اند در مجموع 35 درصد کل مدارس کشور را بنا کنند.

35 درصد مدارس کشور توسط خیران ساخته شده است

رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور گفت: خیران مدرسه ساز با ساخت 37 هزار فضای آموزشی توانسته اند در مجموع 35 درصد کل مدارس کشور را بنا کنند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا محمدرضا حافظی روز دوشنبه در نشست مجمع عمومی خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اینک بیش از 600 هزار خیر مدرسه ساز درون کشور و بیش از هزار خیر مدرسه ساز نیز خارج از کشور در امر مدرسه سازی مشارکت دارند.
وی ادامه داد: ملت ایران در اوج تحریم های اقتصادی با توجه خاص به مساله علم آموزی در راه ساخت مدرسه گام های مهمی برداشته اند که قابل تقدیر است.
وی افزود: بزرگترین خیر مدرسه ساز کشور امام خمینی (ره) است که پس از انقلاب مردم را به این کار خداپسندانه دعوت کرد.
وی در رابطه با مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: آینده خوبی در انتظار این استان محروم است و نشست های متعددی نیز در تهران برای بهبود شرایط این نقطه از ایران اسلامی برگزار شده است.
رئیس جامعه خیران مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: بزرگترین فرصت سیستان و بلوچستان از یک سو همت بلند مردم آن و از سوی دیگر وجود یک استاندار توانمند و دلسوز است.
حافظی با تشکر از مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: صداقت در رفتار این مجمع سبب شد تا خیران سایر استان ها به انجام اقدامات خداپسندانه در سیستان و بلوچستان علاقه مند شوند.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این مجمع در سال 94 توانسته 157 طرح مدرسه سازی متشکل از 599 کلاس درس با زیربنای 42 هزار و 500 متر مربع را اجرا کند.
محمد سیرجانی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها تاکنون 530 میلیارد ریال هزینه شده که 60 درصد آن را خیران مدرسه ساز پرداخت کرده اند.
وی افزود: 2 جشنواره بزرگ خیران مدرسه ساز یکی در اواخر سال 93 در مشهد و دیگری در اوایل امسال در تهران برگزار شد که نتایج خوبی برای سیستان و بلوچستان داشت.
وی ادامه داد: آورده جشنواره خیران مدرسه ساز مشهد 85 میلیارد ریال و جشنواره تهران نیز 70 میلیارد ریال بوده است.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم اینک 225 خیر در سطح استان وجود دارند که 165 نفر آنان مرد، 41 نفر زن و مابقی در قالب 19 موسسه هستند.
وی بیان کرد: از کل خیران سیستان و بلوچستان 97 نفر بومی و 128 نفر غیربومی هستند.

منبع :مهلا کاشانی