ساخت خوابگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی به کمک خیرین

معاون وزیر بهداشت از ساخت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم با کمک خیری که داوطلب ساخت خوابگاه‌های ۱۵۰ نفری برای دانشجویان دختر است، خبر داد.

ساخت خوابگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی به کمک خیرین

معاون وزیر بهداشت از ساخت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم با کمک خیری که داوطلب ساخت خوابگاه‌های ۱۵۰ نفری برای دانشجویان دختر است، خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا فراهانی در هشتمین اجلاس سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با اشاره به بحث تامین منابع ساخت خوابگاه‌های دانشجویی افزود: تعدادی مشارکت کننده مالی نیز اعلام آمادگی کرده‌اند که برای ساخت خوابگاه منابع را تامین کنند، برای این امر موافقت وزیر بهداشت گرفته شده است. 

معاون وزیر بهداشت گفت: برای ساخت خوابگاه در دانشگاه‌های متوسط از امکان مشارکت مالی استفاده می‌کنیم. دانشگاه‌های قوی نیز دو سوم هزینه ساخت خوابگاه را خودشان تامین می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد که ظرفیت‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز در برگزاری جشنواره هفتم، تکمیل کننده تلاش‌ها و موفقیت‌های دانشگاه‌های دیگر باشد.

فراهانی در توضیح فرهنگ معمولی و فرهنگ متعالی گفت: فرهنگ معمولی اتمسفری است که وجود دارد و الزاما متعالی نیست و ممکن است همه مولفه‌های آن بر اساس جهان بینی اسلامی نباشد. اما فرهنگ متعالی بر اساس اعمال بایسته و شایسته است و هدف آن کمال انسان‌هاست. مولفه‌های ساختن این فرهنگ متعالی در فرهنگ اسلامی و ملی ما وجود دارد.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت اضافه کرد: نسخه‌ای از فرهنگ از سوی علامه محمدتقی جعفری ارائه شده که آن حرکت از سمت فرهنگ موجود و عزیمت به سمت فرهنگ متعالی و مطلوب از معبر خردورزی و اندیشه‌ورزی است.

وی افزود: در همه برنامه‌های ما این روح حاکم وجود دارد، اساس برنامه‌های ما این است که سال آینده دانشجویان ما درفضاهای که برایشان ایجاد می‌کنیم، معرفتشان عمق بیشتری پیدا کرده باشد. اگر چنین روحی بر برنامه‌های ما حاکم نباشد به نتیجه نمی‌رسیم.

معاون وزیر بهداشت درباره اهمیت امور دانشجویی اظهار کرد: باید از سلامت جسم دانشجویان نیز مطمئن باشیم و سلامت روان آنها را رصد کنیم تا اگر نیازشد مداخله صورت گیرد، شرایط را برای ورزش کردن آنها فراهم کنیم و معیشت شایسته‌ای در نظر بگیریم.

وی گفت: معیشت خوب، اسکان مناسب به لحاظ بهداشت و آرامش روانی، اقتضائات و پیوست‌های فرهنگی خوابگاه‌ها و یک غذای مغذی جزو حقوق دانشجویان است. ما مسئولیت داریم  فضای پیشرفت و رشد را برای همه جوان‌های مملکت به طور یکسان فراهم کنیم.

هشتمین اجلاس سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

منبع :

مهلا کاشانی