ورزش مداوم تراکم استخوان مردان را افزایش می‌دهد

دلایل زیادی برای انجام ورزش‌های استقامتی در مردان وجود دارد. انجام این گونه ورزش‌ها باعث پرورش عضلات و سوزاندن چربی‌ها در مردان می‌شود.

ورزش مداوم تراکم استخوان مردان را افزایش می‌دهد

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، محققان دانشگاه میسوری مطالعاتی در این زمینه انجام دادند. آن‌ها دریافتند افرادی که فعالیت‌های شدیدی همچون پیاده‌روی سریع و تنیس در دوران نوجوانی و جوانی انجام می‌دهند تراکم استخوان بیشتری در ناحیه ستون فقرات و لگن دارند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید پوکی استخوان در مردان نیز یک مشکل است. عوارض پوکی استخوان در مردان شدیدتر از زنان است و شکستگی استخوان در مردان بیشتر باعث مرگ می‌شود.

در این مطالعات 203 مرد بین 30 تا 65 سال مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان داد ورزشی که بر استخوان‌ها فشار وارد کند در زمان نوجوانی و جوانی باعث افزایش تراکم استخوان می‌شود.

مدیر این تحقیقات افزود: مسئله مهم این است که اگر سالم هستید، برای انجام این نوع ورزش‌ها دیر نشده است. درست است که انجام ورزش‌های استقامتی در دوران رشد استخوان‌ها می‌تواند تراکم استخوان را افزایش دهد با این حال انجام چنین ورزش‌هایی در هر سنی تاثیرات مثبت دارد. حتی مردان میانسالی که در دوران جوانی هیچ فعالیتی نداشته‌اند می‌توانند شاهد تاثیرات ورزش باشند.

نتایج این مطالعات در مجله آمریکایی سلامت مردان منتشر شده است.

منبع :