نکاتی برای افزایش انگیزه در ورزش

بسیاری از افراد هنگامی که بعد از مدتی ورزش کردن نتیجه دلخواه خود را نمی‌بینند انگیزه برای ادامه ورزش را از دست می‌دهند و ورزش را متوقف می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از My Fitness pal، دانستن چند نکته می‌تواند انگیزه برای ورزش کردن را افزایش دهد.

1- ترازو را از خود دور کنید:

معمولا افراد از ورزش انتظار کاهش وزن دارند و مرتبا بر روی ترازو می‌روند. با این وجود ورزش تاثیراتی دارد که بر روی ترازو خود را نشان نمی‌دهند. بنابراین بهتر است که ترازو را از خود دور کنید به خصوص زمانی که برنامه ورزشی جدیدی را آغاز می‌کنید. وزن کردن مرتب باعث می‌شود که سریعا ناامید شوید. وزن بدن ممکن است تا 5 کیلو در نوسان باشد و دلیل آن کم و زیاد شدن رطوبت بدن، هرمون‌ها و تورم است. به جای وزن بر روی مسائل دیگری همچون قوی‌تر شدن، افزایش انعطاف پذیری و آمادگی جسمانی بیشتر تمرکز کنید.

2- به ورزش به عنوان کاری که دوست دارید انجام دهید نگاه کنید:

بهترین ورزش برای شما ورزشی است که آن را دوست دارید و از آن لذت می برید. بهترین زمان برای ورزش نیز زمانی است که علاقه به فعالیت دارید. بدین شکل شما بیشترین نتیجه را از ورزش می‌گیرید.

ورزش باعث افزایش ایمنی بدن و از بین رفتن استرس می‌شود.

3- بر روی تاثیرات کوچکتر ورزش تمرکز کنید:

ممکن است که وزن شما کاهش نیابد یا سایز کم نکنید اما بعد از مدتی ورزش کردن احساس بهتری خواهید داشت. برای مثال احساس خستگی کمتری می‌کنید، کمردرد شما کمتر می‌شود یا به راحتی می‌دوید.

همه این تاثیرات مهم هستند اما شما آن‌ها را متوجه نمی‌شوید.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب