هدف از انتقاد، تاثیر گذاری و اصلاح است

هنگامی که از افراد انتقاد می‌کنید باید در نظر بگیرید که هدفتان فقط اصلاح پذیری باشد نه جنگیدن.امان الله قرایی مقدم جامعه شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در هنگام انتقاد کردن از دیگران باید در نظر داشته باشیم که هدف از انتقاد کردنمان اصلاح رفتارهای غلط و تاثیر گذاری بوده و در این زمینه سخت گیری بیش از اندازه به خرج ندهیم.

وی تصریح کرد: با سخت گیری و برخورد تند انتقادی فقط موجب فرار شخص مورد نظر و ایجاد تنش می شویم که در بسیاری از مواقع جنگ و جدل های تمام نشدنی را در پی دارد.

این جامعه شناس ادامه داد: از انتقاد های بی رویه و غیر منطقی دست کشیده و سعی کنید در مواجه با خطا های جدی با پرهیز از رفتارهای خشن و کوبنده ، شخص خاطی را متوجه اعمال نادرستش کنید.

وی در خصوص اثرات منفی انتقادهای غیر سازنده افزود: شخصی که به طور دائم مورد انتقاد قرار می گیرد در مواقع حضور در جامعه با مشکلات متعددی از جمله عدم اعتماد به نفس، ترس از ابراز عقاید ، مشکل در انتخاب دوست و ... خواهد داشت.

قرایی مقدم در پایان گفت: خانواده ها سعی کنند با رفتار شایسته و ارام فرزند خود را از انجام رفتارهای نادرست بازدارند و اموزش و پرورش نیزمی توانند با در نظر گرفتن مشاوره های خبره در مدارس در این امر یاری کند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب