مردی که فقط سیب زمینی می‌خورد

این مرد به مدت یک سال سیب زمینی خورد و بدنش از شکل عادی درآمد و به طور غیر طبیعی چاق شد و به 151 کیلوگرم رسید.

مردی که فقط سیب زمینی می‌خوردبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ این مرد با انجام این آزمایش در نظر داشت تا نظر و رویکرد افراد را نسبت به برخی مواد غذایی از جمله سیب‌زمینی تغییر دهد. متخصصین بر این باور بودند که نتایج این آزمایش نمی‌تواند خوشایند یا موفقآمیز باشد و همین‌طور هم شد. به همین دلیل این مرد تصمیم گرفت به مدت 365 روز سیب زمینی بخورد و سعی کند مواد غذای دیگری مصرف نکند.

او گفته است که بیشترین مقدار کالری حدود 90 درصد کالری سیب زمینی را دریافت کرده است و چاشنی و مکمل‌های ناچیزی به آن اضافه کرده است. با مصرف سیب زمینی به مدت یک سال بدن این فرد از شکل درآمد و وزنش به 151.7 کیلوگرم رسید و اینک از این بابت به هیچ وجه خوشحال نیست.

بعد از رها کردن رژیم سیب‌زمینی او توانست به سختی 10 کیلوگرم وزن کم کند و بعد از آن به افراد هشدار داد که این گونه رژیم‌ها نمی‌تواند به هیچ‌وجه برنامه غذایی مناسب و سالمی باشد و افراد باید واقع‌بینانه به این دست رژیم‌ها نگاه کند.

در دنیای مدرن امروزی باب شده است که افراد رژیم‌های عجیب و غریبی می‌گیرند تا از این طریق نظر افراد را نسبت به ماده‌ای تعییر دهند، مخالفت یا اعتراض خود را نسبت به موضوعی نشان دهند و یا از طریق آزمایش یا تبلیغ کسب درآمد کنند.

هر هدفی که پشت این اقدام باشد به هر حال اشتباه است و سبب به خطر افتادن سلامتی افراد و ضررهای غیرقابل جبرانی به بدن آن‌ها می‌شود که به نظر عاقلانه نمی‌رسد.

منبع: HealthyFoodStar

منبع :