یافته‌های جدید از درمان احتمالی مرگ ناگهانی در ورزشکاران

بیش از 15 سال پیش دکتر دیوید وارشو دریافت که کارکرد نادرست یکی از پروتئین‌های موجود در قلب می‌تواند منجر به اختلال کاردیومیوپاتی (HCM) در قلب شود.

یافته‌های جدید از درمان احتمالی مرگ ناگهانی در ورزشکاران

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، تیمی از محققان از یافته‌های وارشو استفاده کردند تا درمانی برای جلوگیری از (HCM) پیدا کنند. این بیماری باعث ضخیم شدن دیواره قلب می‌شود و از پمپاژ کامل قلب جلوگیری می‌کند.

وارشو استاد فیزیولوژی مولکولی و بیوفیزیک در دانشگاه ورمونت است. او درباره درمان احتمالی HCM در مجله علم مقاله‌ای نوشته است. وارشو در این باره می‌گوید مطالعات جدید می‌تواند به یافتن راهی برای درمان HCM کمک کند. HCM به دلیل اختلالات بسیاری از پروتئین‌ها در قلب ایجاد می‌شود.

برای سال‌های زیادی محققان تصور دیگری از مشکل HCM داشتند. در بررسی‌های جدید آنها متوجه شدند که مشکل از جای دیگری ناشی می‌شود. آنها دارویی برای موش‌هایی که این مشکل را داشتند تولید کردند و در موش‌ها این دارو نتیجه‌ بخش بوده است.

از آنجایی که HCM به صورت خانوادگی ایجاد می‌شود، کودکانی که تست ژنتیک آنها مثبت بوده است می‌توانند این درمان را انجام دهند و بدین شکل قلب آنها به صورت نرمال رشد می‌شد.

منبع :