درمان اوتیسم در دوران جنینی امکان پذیر می‌شود

در سالهای نه چندان دور درمان اوتیسم حتی قبل از تولد فرد مبتلا صورت می‌گیرد و کابوس تولد فرزند مبتلا به این بیماری روانی لاعلاج برای همیشه نابود می‌شود.

درمان اوتیسم در دوران جنینی امکان پذیر می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، همه گیری بالای بیماری اوتیسم در جهان باعث شده است تا پزشکان به دنبال راهی برای جلوگیری از بدنیا آمدن نوزادان مبتلا به این بیماری باشند.

گفتنی است، پژوهشگران امیدوار هستند در روش تشخیص و درمانی جدید با مسدود کردن سلول‌های خاصی در طول دوران بارداری در بدن مادر مانع از بروز عفونت مسبب ایجاد بیماری اوتیسم در جنین شوند.

بررسی‌ها نشان می دهند، پژوهشگران با تحقیق بر روی موش‌های باردار دریافته‌اند موش‌هایی که دارای سطوح بالاتری از پروتئین IL-1YA بوده‌اند، بیشتر علائم اوتیسم در جنین‌های موش آنها مشاهده شده است.

پژوهشگران امیدوار هستند با مسدود کردن سلول‌‌های مرتبط با عفونت به ترمیم ساختار طبیعی مغز جنین قبل از تولد بپردازند.

پژوهشگران معتقد هستند عفونت‌های ویروسی در دوران بارداری نقش‌ مهمی در توسعه بیماری اوتیسم دارد و با کنترل آن می‌توان از بروز اوتیسم در جنین جلوگیری کرد و حتی مغز آسیب دیده جنین در آستانه ابتلا به اوتیسم را به حال اول بازگرداند.

منبع :