تفاهم نامه همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین و بنیاد قلم‌چی

در مراسم امضای این تفاهم نامه، مسئولین فدراسیون و این بنیاد حضور داشتند و پیرامون زمینه‌های همکاری مشترک گفتگو و تبادل نظر شد.

تفاهم نامه همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین و بنیاد قلم‌چی

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی به امضای طرفین رسید.


در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مسئولین فدراسیون و این بنیاد حضور داشتند و پیرامون زمینه‌های همکاری مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: لازم است که ورزشکاران علاوه بر بعد ورزشی و پرورش جسم، در زمینه آموزشی هم رشد داشته باشند. بخشی از اهداف بنیاد علمی، آموزشی قلم چی با شرایط ورزشکاران دارای معلولیت منطبق است و بر اساس این تفاهم نامه این افراد نیز می‌توانند در چتر حمایتی این بنیاد قرار بگیرند.

وی افزود: تلاش برای تقویت آموزشی افراد، رشد اجتماعی آنها را نیز در پی خواهد داشت و با امضای این تفاهم نامه، اساس کار و شروع جدی آن در سال 95 کلید خواهد خورد.

کاظم قلم چی مدیر بنیاد علمی آموزشی قلم چی نیز خاطر نشان کرد: خوشحالم که این امکان فراهم شده تا در راستای اهدافمان، بنیاد بتواند قدم دیگری برای بورسیه کردن دانش آموزان دارای معلولیت بردارد و این افراد به واسطه ورزشکار بودن، انگیزه بیشتری برای رشد و ارتقا دارند.

وی در ادامه با ذکر پیشینه‌ای از تاسیس این بنیاد و اهداف آن افزود: بنیاد قلم چی وقف عام، از سال 84 کار خود را آغاز کرد و اهداف عمده‌ای نظیر، بورسیه کردن دانش آموزان با انگیزه و استعداد با شرایط مالی ضعیف، ساخت مدارس و کتابخانه و نیز هوشمندسازی مدارس و حمایت از اقدامات فرهنگی که به گسترش دانش کمک می‌کنند را سرلوحه کار خود قرار داد.

کاظم قلم چی در ادامه گفت: این فعالیت‌ها در ابتدا با پوشش 8 هزار دانش آموز آغاز شد و امروز در دهمین سالگرد تاسیس این بنیاد در آستانه رسیدن به مرز پوشش 100 هزار نفر دانش آموز بورسیه هستیم.

وی در خصوص این تفاهم نامه و حمایت از دانش آموزان استثنایی گفت: این دانش آموزان به خصوص ورزشکاران، دارای انگیزه و شوق ذوق کافی هستند و هنگامی که از آنها حمایت بشود، انگیزه هایشان مضاعف خواهد شد و ما باید در کنار ورزش برای ارتقا علمی آنها نیز گام برداریم. در این خصوص فرزندان ورزشکاران دارای معلولیت نیز تحت پوشش این طرح خواهند بود.

ایشان در پایان تصریح کردند: آنچه که ارزشش از اقدامات ما مهم تر است، تشخیص و معرفی این افراد است که به عنوان مثال در همین تفاهم نامه فدراسیون به ما کمک می کند تا بخشی از جامعه هدف را شناسایی و خدمات رسانی کنیم.


تفاهم نامه همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین و بنیاد قلم‌چیتفاهم نامه همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین و بنیاد قلم‌چی