افتتاح نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی در دانشگاه الزهرا

نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی با ظرفیت 20 کیلووات متصل به شبکه دانشگاه الزهرا امروز سه شنبه با حضور رئیس این دانشگاه و برخی از مسئولان وزارت نیرو، ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهو

افتتاح نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی در دانشگاه الزهرا

نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی با ظرفیت 20 کیلووات متصل به شبکه دانشگاه الزهرا امروز سه شنبه با حضور رئیس این دانشگاه و برخی از مسئولان وزارت نیرو، ستاد انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه برق استان تهران، راه اندازی شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، فاطمه احمدی مجری این نیروگاه در مراسم راه اندازی نیروگاه در دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: برای راه اندازی این نیروگاه، از 105 پنل پلی کریستال روی 35 استراکچرفیکس نصب شده استفاده شد.
وی ادامه داد: فاز مطالعاتی این نیروگاه از فروردین ماه سال 1390 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز و در مدت شش ماه کار مطالعاتی این نیروگاه انجام و پیمانکار آن مشخص شد و از آذر ماه همان سال هم عملیات نصب پنل های خورشیدی در دانشگاه الزهرا به اجرا درآمد.
وی بیان کرد: این نیروگاه متصل به شبکه برق دانشگاه الزهرا با ظرفیت 20 کیلووات است که در حال حاضر برق تزریقی به شبکه سه هفته و حدود 3 مگاوات برق است.
احمدی افزود: با اتصال این نیروگاه به شبکه برق دانشگاه، بستری برای انجام کارهای تحقیقاتی دانشجویان و اساتید این دانشگاه فراهم شده است.

منبع :

مهلا کاشانی