راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزی

وزارت آموزش و پرورش و موسسه فرهنگی و اطلاعات رسانی تبیان براساس امضای تفاهمنامه ای در زمینه تولید محتوا و ایجاد شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی همکاری می‌کنند.

راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزی

وزارت آموزش و پرورش و موسسه فرهنگی و اطلاعات رسانی تبیان براساس امضای تفاهمنامه ای در زمینه تولید محتوا و ایجاد شبکه های اجتماعی در فضای مجازی همکاری می کنند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، این تفاهمنامه روز سه شنبه در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان به امضای حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و حجت الاسلام سیدمحمدرضا آقامیری رئیس موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان رسید.
براساس این تفاهمنامه موسسه تبیان با ایجاد بستری مناسب، زمینه حضور دانش آموزان در فضای مجازی را فراهم خواهد ساخت.
همچنین با تولید محتواهای آموزشی و تربیتی به آموزش و پرورش سرویس های لازم را ارائه خواهد کرد.
براساس این تفاهمنامه موسسه تبیان با معرفی شبکه های اجتماعی زمینه برگزاری برنامه های مورد نیاز آموزش و پرورش را در فضای مجازی تامین خواهد کرد.
این تفاهمنامه پس از سه ماه به مرحله قرارداد خواهد رسید و از تاریخ امضا به مدت دو سال معتبر و قابل تمدید است.
در این مراسم معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: جامعه تحت پوشش آموزش و پرورش 13 میلیون نفر و دارای 40 میلیون مخاطب است.
حمیدرضا کفاش افزود: از شاخصه های مهم نسل جوان تربیت پذیری آنان است و این گروه آماده فراگیری و در اختیار دستگاه تعلیم و تربیت است.
وی ادامه داد: وظیفه آموزش دانش آموزان آینده ساز کشور به عهده جامعه شریف، قانع و متدین فرهنگیان است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما در مواجهه با فناوری مجازی سه راه بیشتر نداریم، یا باید به مقابله با آن برخیزیم که موفقیت آمیز نیست، یا باید آن را رها کنیم که این نیز عقلایی نیست؛ و تنها راه ما پذیرش مشروط دنیای مجازی است و باید با تولید محتوای مناسب و آموزش صحیح دانش آموزان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنیم.

منبع :

مهلا کاشانی