اعلام جزییات میزان ساعات درسی هنرستانی‌ها

جزئیات میزان ساعت‌های درسی هنرستانی‌ها در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و اعلام شد.

اعلام جزییات میزان ساعات درسی هنرستانی‌ها

جزئیات میزان ساعت های درسی هنرستانی ها در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و اعلام شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مهدی نوید ادهم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزییات جلسه نهصد و بیست و چهارم شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، عناوین دروس دوره دوم متوسطه در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اسناد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برنامه درسی ملی و سایر اسنادی که بر برنامه ریزی‌ها و محتوای این رشته‌ها تاثیر می‌گذارد و به منظور اینکه این دروس باید متناسب بازار کار و اشتغال و اقتصاد مقاومتی باشد، مقرر شد که در این دو شاخه تحصیلی دانش‌آموزان در هفته حداکثر ۴۰ ساعت در مدرسه حضور داشته باشند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزان ۱۲۰ ساعت در طی ۳ سال دروس عمومی و تخصصی را طی می کنند.

وی با بیان اینکه ۴۲ ساعت به آموزش‌های عمومی اختصاص می یابد، گفت: این آموزش های هویت بخش تربیت دینی و قرآن، آموزش عربی، تربیت بدنی، ادبیات فارسی، زبان خارجه، انسان و محیط زیست، سلامت و بهداشت و درس تفکر و سواد رسانه‌ای را شامل می شود.

وی اضافه کرد: حداکثر ۷۸ ساعت به دروس فنی و تخصصی این ۲ رشته اختصاص می یابد و  این دروس به دلیل تنوع و تکثر رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش  در کمیسیون برنامه درسی شورای عالی آموزش و پرورش مورد بررسی و تصویب قرار می گیرند.

منبع :

مهلا کاشانی
خرید کتاب