16 واحد دانشگاه پیام‌نور در خارج فعال‌اند

قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور گفت: یکی از نقاط قوت این دانشگاه، فعالیت در سطح بین المللی است و هم اینک افزون بر 16 واحد دانشگاه در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند.

16 واحد دانشگاه پیام‌نور در خارج فعال‌اند

قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور گفت: یکی از نقاط قوت این دانشگاه، فعالیت در سطح بین المللی است و هم اینک افزون بر 16 واحد دانشگاه در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، احمد اکبری دوشنبه در آیین بهره برداری از دو طرح عمرانی در دانشگاه پیام نور مرکز اوز لارستان در جنوب فارس اظهار کرد: هم اینک 800 هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیات علمی و افزون بر 10 هزار کارمند شاغل در دانشگاه پیام نور این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه دولتی دنیا مبدل کرده است.
قائم مقام دانشگاه پیام نور افزود: با توجه به درخواست های مردم و مسئولان منطقه اوز لارستان و ظرفیت های موجود برای بین المللی شدن دانشگاه پیام نور اوز، تلاش می کنیم که دانشجویان خارجی هم بتوانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.
اکبری، در بخش دیگری از مطالب خود با تقدیر از فعالیت گسترده خیران در امر توسعه و ساخت بناهای عمرانی در دانشگاه پیام نور اوز، گفت: فعالیت خیران دراین دانشگاه به عنوان موثرترین اقدام به یادگار باقی خواهد ماند و این مرکز علمی مدیون همت والای آنان است.
وی ادامه داد: باید تلاش خیران در مرکز اوز به عنوان الگو در سایر دانشگاه های کشور معرفی شود.
اکبری گفت: در هر پروژه دانشگاه پیام نور در استان فارس که خیران به میزان 50 درصد مشارکت مالی داشته باشند، دانشگاه نیز مابقی اعتبار آن را تامین می کند.

** سرانه فضای آموزشی پیام نور فارس بیش از سرانه متوسط کشور است
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در این آیین گفت: دانشگاه پیام نور این استان با 47 مرکز و واحد، یکی از بزرگترین دانشگاه های پیام نور کشور است که 53 هزار دانشجو با 700 کارمند و 240 عضو هیات علمی دارد.
عبدالرسول قرائتی افزود: 150هزار مترمربع فضای آموزشی در دانشگاه پیام نور استان فارس وجود دارد و آمار سرانه فضای آموزشی این دانشگاه در استان فارس به 3.5 مترمربع رسیده که از سرانه متوسط کشوری بیشتر است.
در این آیین خوابگاه دانشجویی شماره سه خواهران و سالن سرپوشیده ورزشی شماره دو دانشگاه پیام نور اوز لارستان به بهره برداری رسید.
بدین تریتب وسعت زیربناهای آموزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور اوز لارستان به عنوان بزرگترین دانشگاه خیرساز کشور به 26هزار مترمربع افزایش یافت.
ساختمان خوابگاه دانشجویی شماره سه خواهران دانشگاه پیام نور اوز با زیربنای دو هزار و 200 متر مربع و با اعتبار 22 میلیارد ریال ساخته شده است.
اعتبار ساخت این خوابگاه که ظرفیت اسکان 240 دانشجو را دارد را خانواده بانی خیر، مرحوم حاج عبدالرحمن اسفندنیا و مرحومه حاجیه ام کلثوم زمین پیما تامین کرده اند.
سالن سرپوشیده ورزشی شماره دو این دانشگاه نیز به مساحت 800 مترمربع با مشارکت شماری از نیکوکاران اوز لارستان و اعتبارات دانشگاه اوز با هزینه هشت میلیارد ریال احداث شده است.
بخش اوزلارستان در 40 کیلومتری شمال غرب لار و 345 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

منبع :

مهلا کاشانی