نانو حاملی از پوسته ویروس هپاتیت E برای انتقال واکسن

محققان از پوسته‌ی ویروس هپاتیت E و نانو ذرات ویروسی برای وارد کردن ترکیبات دارویی و واکسن به صورت خوراکی به بدن استفاده کردند.

نانو حاملی از پوسته ویروس هپاتیت E برای انتقال واکسنبه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، محققان با استفاده از پوسته‌ی ویروس هپاتیتE  موفق به ساخت نانو حاملی شدند که قادر است ترکیبات دارویی و واکسن را به بدن بیمار وارد کند. محققان دانشگاه کالیفرنیا از پوسته خالی ویروس هپاتیت E برای انتقال دارو و ترکیبات واکسن به داخل بدن استفاده کردند.

این روش روی جوندگان آزمایش شده و سرطان سینه را در آن‌ها درمان شده است.ماری استارک می‌گوید: ویروس هپاتیت E از راه دهان منتقل می‌شود،‌ از این ویژگی می‌توان برای تولید واکسن یا داروی خوراکی استفاده کرد. 

این گروه تحقیقاتی نانو ذرات ویروسی شکل ساختند که روی پروتئین این ویروس سوار می‌شوند. این ویروس فاقد DAN است، بنابراین نمی‌تواند تکثیر یافته و عفونت ایجاد کند.

محققان از این نانو ساختار برای وارد کردن ترکیبات دارویی و واکسن به صورت خوراکی به بدن استفاده می‌کنند. 

این ساختار بعد از وارد شدن به سیستم گوارش جذب شده و محتویات خود را رها سازی می‌کند. این ساختار برای حمله به تومور سرطانی نیز استفاده می‌شود.  محققان نوعی آمینواسید را به ساختار متصل کردند که این رشته‌ها می‌توانند دیگر مولکول ها را شکار کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب