چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم

عوامل برهم زننده تمرکز یا همان افکار مزاحم یکی از عوامل عدم کارایی و موفقیت افراد در زندگی است.

چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم


امین حق وردی روانشناس عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: افکار مزاحم و آزاردهنده یکی از عوامل مهم برهم زننده تمرکز بوده که باعث مختل شدن روند طبیعی زندگی و فعالیت های روزمره افراد میشود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین این عوامل، تلفن همراه است که با زنگ خوردن های مکرر به بهانه دریافت پیام و تماس بوده؛ همچنین خستگی یکی از شناخته شده ترین و مهمترین عامل های عدم تمرکز است.

حق وردی اضافه کرد: افسردگی و استرس نیز از دیگر موارد برهم زننده تمرکز بوده که بهترین کار، استفاده از روش های ضداسترس و اضطراب از جمله گوش دادن به موسیقی های آرام بخش و مورد علاقه،ورزش،استراحت کافی،رفتن به سفر و گشت و گذار در طبیعت می تواند تاثیر بزرگی در کاهش استرس و افسردگی داشته باشد.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: تنظیم تلفن همراه بر روی سکوت و روشن کردن پیام گیر صوتی آن به منظور استراحت و آرامش در ساعات خارج از محیط کار می تواند کمک بزرگی برای کاهش عوامل استرس زا باشد همچنین اولویت بندی برنامه ها برای تمرکز بر روی آنها از دیگر موارد کمک به افراد در این شرایط است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی