از هر موقعیتی برای مطالعه استفاده کنید

مطالعه یکی از مهمترین و بهترین ابزارها برای افزایش هوش و اطلاعات افراد است.

از هر موقعیتی برای مطالعه استفاده کنیدمحمود بیات روانشناس عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: هوش عاملی انعطاف پذیر بوده و با رعایت نکاتی می‌توان آن را افزایش داد که اولین و مهمترین مورد در بالا بردن سطح هوش، تقویت حافظه و افزایش سطح اطلاعات و آگاهی افراد است.

وی تصریح کرد: خوردن یک لیوان آب صبح‌ها پس از بیدار شدن از خواب و استراحت کافی در روز می تواند نقش موثری در افزایش تمرکز داشته باشد همچنین نوشیدن چای سبز در زمان انجام کار موجب بالابردن کارایی شما خواهد شد.

بیات ادامه داد:سعی کنید در زمان فراغت بجای تماشای تلویزیون و گشت در دنیای مجازی،کمی مطالعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف کمی در سایت ها جستجو کرده و همچنین برنامه ریزی در انجام کارها را فراموش نکنید.

این روانشناس در پایان اضافه کرد: گپ زدن با افراد موفق و صاحب ابتکار همچنین شنیدن و پذیرا بودن عقاید مخالف با خود می‌تواند باعث افزایش کارایی شما شده و نیز گردش در طبیعت و ورزش کردن هم تاثیر فوق‌العاده‌ای برافزایش تمرکز خواهد داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب