به وسایل دیگران دست نزن!

سرک کشیدن و دست زدن کودک به وسایل شخصی دیگران، یکی از عادت‌های ناپسند دوران کودکی است.

به وسایل دیگران دست نزن!ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: کنجکاوی کودکان برای سرک کشیدن در کیف و وسایل شخصی والدین و حتی افراد دیگر یکی از مشکلات پدر و مادر با فرزند خود بوده که تا سن 3 سالگی این کار معمولا به دلیل حس کنجکاوی و عدم دانستن تفاوت میان داشته‌های خود و دیگران اتفاق می‌فتد.

وی در ادامه افزود: بعد از 3 سال نیز در صورت تکرار این رفتار باید از سوی والدین به صورت جدی تر برخورد شده و به او بیاموزند که هر کس مالک وسایل شخصی خود بوده و می‌بایست با اجازه فرد، آنها را برداشت و همچنین باید یاد بگیرد که این کار به نوعی دزدی محسوب می‌شود.

ازغندی تصریح کرد: اگر این رفتار و عادت زشت کودک مهار نشود، در بزرگسالی به برداشتن پول یا وسایل دیگر از کیف والدین یا دیگران نیز عادت کرده و این امر در نظرش عادی است.

این روانشناس کودک در پایان تاکید کرد: هرگز جمله "تو دزدی" را برای کودک به کار نبرده و در صورت پی بردن او به اشتباهش هر چند که آن کار را نیز انجام داده باشد، وی را تشویق کرده تا از کار خطای خود درس گرفته و دیگر آن را تکرار نکند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب