آموزش 89 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای استان فارس

مدیر کل فنی و حرفه ای فارس از آموزش ۸۹ هزار نفر در مراکز فنی و حرفه ای استان فارس خبر داد.

آموزش 89 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه‌ای استان فارس

مدیر کل فنی و حرفه ای فارس از آموزش ۸۹ هزار نفر در مراکز فنی و حرفه ای استان فارس خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار مهر، حشمت کوشکی ظهر دوشنبه در نشست خبری فنی و حرفه ای فارس، گفت: به مناسبت دهه فجر سه مرکز بزرگ فنی و حرفه ای در استان فارس افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: این مراکز در کنار کارخانه های استان فارس است زیرا در این مجموعه ها کاراموزان می توانند مهارت های خود را دقیق پیگیری و انجام دهند.

مدیر کل فنی و حرفه ای فارس با بیان اینکه واحد اموزش فنی و حرفه ای در زندان عادل آباد راه اندازی می شود تاکید کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار و ۳۶۲ نفر در زندان‌‌های استان فارس آموزش‌‌های رایگان فنی و حرفه‌‌ای دریافت کرده‌اند.

کوشکی یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۸۹ هزار متقاضی در مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ ای فارس آموزش دیده‌ اند که ۳۸ هزار و ۳۴۲ نفر از آنها در مراکز دولتی و ۵۱ هزار نفر در مراکز خصوصی بوده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۸۷ هزار و ۶۰۷ نفر در ۲۴ مرحله و در قالب ۴۲ حرفه در آزمون‌ های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌ اند و تاکنون ۴۷ هزار و ۸۲۲ گواهی ‌نامه الکترونیکی صادر شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌‌ای فارس تاکید کرد: در ۲۵ شهرستان استان از نظر آموزش‌‌های فنی به روستاییان نیازسنجی شده و در شش ماه گذشته ۱۳ تفاهم ‌نامه آموزشی با ارگان‌‌های مختلف منعقد شده که در یکی از آنها با آموزش و پرورش فارس قرار داد ۸۵۰ میلیون تومان بسته شده است.

کوشکی ادامه داد: همچنین با توجه به توافقی که با کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان انجام شد، در ۵ مرکز آموزش فنی و حرفه‌‌ای استان فارس در شهرهای شیراز، جهرم، کازرون، سروستان و نورآباد به اتباع افغانی آموزش‌‌های فنی و حرفه‌‌ای ارائه می‌‌شود تا برای بازگشت به کشور خود از نظر کسب مهارت آماده باشند.

منبع :

مهلا کاشانی