کنترل دمای بدن با دستگاه خنک کننده مری

اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا به تازگی از تایید دستگاهی خبر داده است که به کنترل دمای داخلی بدن بیمار کمک می‌کند و عوارض ناشی از بیماری هایی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و آسیب‌های مغزی را کاهش دهد

کنترل دمای بدن با دستگاه خنک کننده مریبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی یونایتد پرس، این دستگاه که توسط محققان شرکت Advanced Cooling Therapy طراحی شده است، قابلیت جلوگیری از بروز آسیب عصبی در بیماران مبتلا به حمله قلبی و عوارض ناشی از سایر بیماری ها را دارد.

تحقیقات نشان داده است که این دستگاه می تواند بعد از مواجهه مغز با کمبود اکسیژن، از بروز آسیب مغزی پیشگیری کند.

نسخه ابتدایی وسیله Esophageal Cooling Device در ژوئن سال 2015 توسط اداره دارو و غذا (FDA ) تایید شد و نسخه جدیدتر آن امکان اتصال به انواع بیشتری از تجهیزات پزشکی را دارد.

این وسیله از یک طرف به دستگاهی خنک کننده وصل می شود و از سوی دیگر، از طریق مری بیمار وارد معده می شود. سپس مایعات سرد در سراسر دستگاه گردش می کند و امکان کنترل مستقیم دمای بدن را میسر می سازد.

'اریک کولستد' مدیر شرکت تولیدکننده این دستگاه، عملکرد آن را شبیه گردش دائمی یک نوشیدنی خنک در معده و مری دانست که دمای این بخش های بدن را پایین می آورد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
نسبت ، تناسب و درصد از ریاضی پنجم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( پنجم دبستان)
دبیر : مجتبی پورجعفری