درمان سینوزیت مزمن با داروی اگزما

مطالعات جدید نشان می‌دهد داروی Dupilumab که برای درمان اگزما استفاده می‌شود، در درمان بیماران مبتلا به سینوزیت مزمن که از پولیپ بینی نیز رنج می‌برند، کاربرد دارد.

درمان سینوزیت مزمن با داروی اگزمابه گزارش گروه اخبارعلمی ایرنا، سینوزیت مزمن یک بیماری شایع است که بر اثر التهاب و تورم بافت سینوس ایجاد می شود. سینوزیت سبب ترشح بی اندازه مخاط بینی می شود و از این طریق تنفس را مشکل می کند. زمانی که بیمار پلیپ بینی داشته باشد، مشکل حادتر می شود.

پولیپ بینی به توده های غیر سرطانی گفته می شود که از سینوس ها سرچشمه می گیرند. پولیپ به خودی خود مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند، ولی با انسداد بافت های نرمال سینوس، فرد را در معرض عفونت قرار می دهد. زمانی که پولیپ آثار عفونی بر بیمار داشته باشد، پزشک اقدام به جراحی می کند که عوارض جانبی از جمله تضعیف حس بویایی و ترشحات بیش از اندازه در سرما دارد.

تحقیقات جدید نشان می دهد داروی dupilumab که برای درمان اگزما استفاده می شود، در درمان سینوزیت و علایم آن موثر است و هیچ عارضه جانبی به دنبال ندارد.

مطالعات قبلی اثربخشی این دارو را در درمان آسم و درماتیت آتوپیک (التهاب شدید پوست) نیز تایید کرده است.

اگزما به التهاب پوست گفته می شود که معمولا با قرمزی، پوسته پوسته شدن و ضخیم شدن پوست همراه است.

حدود 15 میلیون آمریکایی به اگزما مبتلا هستند که بیشتر بیماران را نوزادان و کودکان بین 6 ماهگی و 5 سالگی تشکیل می دهند.نتایج این تحقیقات در نشریه JAMA منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب