علائم مشابه برخی بیماری‌ها را بشناسید

علامت بارز این بیماری، درد شدیدی است که در ناحیه سینه احساس می‌شود.

علائم مشابه برخی بیماری‌ها را بشناسیددکتر نورآبادی متخصص عمومی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به علائم برخی بیماری‌‌ها گفت: علائم برخی بیماری‌ها ممکن است بسیار به هم شباهت داشته باشد و افراد باید با اطلاع از جزئیات بیشتر از علائم بیماری‌هایی که برای سلامتی‌شان خطر ساز است زودتر و دقیق‌تر آگاه شوند و از طرفی نگرانی بی مورد نداشته باشند.

وی ادامه داد: به طور مثال علائم بیماری‌های معده، دستگاه گوارشی و ریوی شباهت زیادی به علائم بیماری قلبی دارند که افراد گاه با کم اطلاعی و با احساس هر دردی در ناحیه سینه آن‌ را مربوط به مشکلات قلبی می‌پندارند و دچار نگرانی بی مورد می‌شوند.

دکتر نورآبادی افزود: مشکلات قلبی با علائمی همچون درد در ناحیه چپ سینه و بالاتر از شکم بروز می‌یابد که این درد بسیار شدید و حدوداً 5 دقیقه به طول می‌انجامد و این علامت‌ها در بیماری‌های معده، گوارش و ریوی نیز دیده می‌شود.

این متخصص در رابطه با نکته قابل توجه در این مورد گفت: تفاوت بین این علائم در بیماری‌های ذکر شده با بیماری قلبی این است که شدت درد در مشکلات قلبی بسیار شدید است به طوری که فرد قبل از این مشابه این درد را تجربه نکرده است و گاه شدید می‌شود.

منبع :