آخرین روش‌های جراحی در حوزه علوم مغز و اعصاب ارائه می‌شود

پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب به ریاست پروفسور مجید سمیعی از 29 فروردین تا سوم اردیبهشت ماه سال آینده در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار می‌شود.

آخرین روش‌های جراحی در حوزه علوم مغز و اعصاب ارائه می‌شود

به گزارش سرویس علمی ایسنا، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شروع ثبت‌نام‌ها برای حضور در این سمپوزیوم، استقبال بسیار خوبی انجام‌شده و تاکنون بیش از 400 مقاله از سوی متخصصان و کارشناسان این حوزه به دبیرخانه پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب ارسال‌ شده است.

وی افزود: حجم ارسالی مقالات بسیار مناسب بوده و امید است تا چند روز اول این سمپوزیوم حداقل پنج کارگاه آموزشی یا پنج پنل تخصصی برگزار شود.

دلیری خاطرنشان کرد: حضور 504 نفر از مهمانان خارجی کنگره مغز و اعصاب در پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب قطعی شده است.

به گفته وی، حضور برخی از مقامات کشورهای اروپایی و آسیایی نیز در این سمپوزیوم قطعی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال خوب مقامات و متخصصان فعال در این حوزه امیدواریم که با حمایت مسؤوولان مرتبط این کنگره بین‌المللی را هرچه بهتر برگزار کنیم.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب به ریاست پروفسور سمیعی برگزار می‌شود، گفت: این سمپوزیوم با همکاری تمام دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور دانشمندان برتر داخلی و خارجی از بیش از 70 کشور دنیا برگزار می‌شود و آخرین دستاوردهای علمی دنیا در این نشست علمی بزرگ ارائه و محیط علمی ارزشمندی جهت آشنایی و تبادل آخرین روش‌های جراحی در حوزه علوم مغز و اعصاب فراهم می‌شود.

دبیر اجرایی این کنگره بین‌المللی همچنین تصریح کرد: نوروسرجری، نورولوژی، گوش وحلق وبینی و سر و گردن، بیهوشی، نوروساینس (PhD)، پاتولوژی، روانپزشکی/ روانشناسی، رادیولوژی، ادیولوژی /ادیومتری، ارتوپدی (orthospine)، رادیوتراپی/ انکولوژی، چشم‌پزشکی (نوروافتالمولوژی)، طب فیزیکی و توانبخشی، پزشکی هسته‌ای، پزشکان عمومی، نورواندوکرینولوژی و جراحی ترمیمی (اعصاب محیطی) جزو گروه‌های هدف در برگزاری پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت www.iranwfns2016.com مراجعه کنند.

منبع :

خرید کتاب