آرامش ذهن و یادگیری بیشتر دانش‌آموزان ژاپنی با طرح ده دقیقه‌ای

در این طرح که به طرح ˝ ده دقیقه ای ˝ معروف است، دانش آموزان پیش از شروع کلاس درس فرصتی ده دقیقه ای دارند که کتابی را از کتاب خانه کلاسی انتخاب کرده و بخوانند و پس از آن درس آغاز می‌شود.

آرامش ذهن و یادگیری بیشتر دانش‌آموزان ژاپنی با طرح ده دقیقه‌ای

در این طرح که به طرح ˝ ده دقیقه ای ˝ معروف است، دانش آموزان پیش از شروع کلاس درس فرصتی ده دقیقه ای دارند که کتابی را از کتاب خانه کلاسی انتخاب کرده و بخوانند و پس از آن درس آغاز می شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزشبه نقل از خبرگزاری پانا به نقل از آسیا اجوکیشن، طرح جالبی درمدارس کشور ژاپن اجرا می شود که می تواند در یادگیری و آرامش ذهنی و تمرکز دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته باشد.

در این طرح که به طرح " ده دقیقه ای " معروف است، دانش آموزان پیش از شروع کلاس درس فرصتی ده دقیقه ای دارند که کتابی را از کتاب خانه کلاسی انتخاب کرده و بخوانند و پس از آن درس آغاز می شود.

محققان علوم آموزشی در ژاپن دریافته اند که اجرای این طرح به آرامش روحی دانش آموزان کمک زیادی کرده است و این فرصت مطالعه ده دقیقه ای علاوه بر مانوس کردن آن ها با فرهنگ کتابخوانی، در ارتقای تمرکز و یادگیری آن ها نیز بسیار مفید است. همچنین از زمانی که دانش آموزان ابتدا آرام شروع به خواندن کتاب کرده اند ، بدون تنش و درگیری با دانش آموزان دیگر روز خود را سپری می کنند.

منبع :

مهلا کاشانی