استاد پیشکسوت داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت

دکتر حسن فرسام استاد گرانقدر و پیشکسوت گروه شیمی دارویی دانشکده داروسازی و رئیس موزه تاریخ علوم پزشکی دعوت حق را لبیک گفت.

استاد پیشکسوت داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت

دکتر حسن فرسام استاد گرانقدر و پیشکسوت گروه شیمی دارویی دانشکده داروسازی و رئیس موزه تاریخ علوم پزشکی دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرگزاری مهر،  پیکر استاد فرسام ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۸ بهمن ۹۴ با حضور اساتید، مسئولان، دانشجویان، کارکنان و علاقه مندان به این مرحوم از روبروی دانشکده داروسازی تشییع خواهد شد.

دکتر حسن فرسام ۵ مهر ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد و با استعداد و پشتکار بی‌نظیر در رشته داروسازی از چهره‌های درخشان این عرصه شد.

وی علاوه بر اخذ عالی‌ترین مدارک در زمینه شیمی دارویی، در رشته‌های انگل‌شناسی، مالاریاشناسی و علوم آزمایشگاهی نیز تحصیل کرد.

مرحوم استاد فرسام علاوه بر انجام تحقیقات بسیار و کسب عناوین مختلف همچون استاد نمونه کشوری و پژوهشگر برتر، در پرورش چند نسل از تأثیرگذارترین افراد حوزه دارویی کشور نقش اساسی ایفا کرد.

همچنین به‌عنوان مشاور ادواری سازمان جهانی بهداشت در طب سنتی و گیاهان داروئی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران، عضو گروه واژه‌گزینی پزشکی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، عضو انجمن دانشمندان علوم دارویی آمریکا، عضو جامعه پژوهشگران گیاهان دارویی آلمان و چندین انجمن داخل کشور خدمات بی‌نظیری را به ایران و دیگر کشورهای جهان ارائه کرد. 

وی ریاست موزه تاریخ علوم پزشکی ایران را هم به عهده داشت.

دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در پیامی درگذشت این استاد پیشکسوت را تسلیت گفت. وی در این پیام یادآور شد: :«استاد دکتر حسن فرسام پیشکسوت داروسازی کشور انسانی عالم، استادی متخلق، پژوهشگری پرتلاش که بیش از نیم‌قرن خود را وقف دانشگاه و فرهنگ کشور کرد. »

منبع :

مهلا کاشانی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب