آغاز فعالیت کنفرانس ملی نظریه گروه‌ها در دانشگاه تبریز

هشتمین کنفرانس ملی' نظریه گروه‌ها ' با حضور میهمانانی از سه کشور روسیه، ترکیه و ایتالیا در دانشگاه تبریز آغاز به کارکرد.

آغاز فعالیت کنفرانس ملی نظریه گروه‌ها در دانشگاه تبریز

هشتمین کنفرانس ملی' نظریه گروه ها ' با حضور میهمانانی از سه کشور روسیه، ترکیه و ایتالیا در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دبیر علمی این کنفرانس گفت: نظریه گروه، یکی از مهم ترین شاخه های ریاضی محض است که کاربردهای فراوانی در سایر شاخه های علم و فناوری دارد.

محمد شهریاری با بیان اینکه ارایه آخرین تحقیقات و تبادل تجریبات در حیطه نظریه گروه ها از اهداف برگرای این کنفرانس است، افزود: بیش از 80 عنوان مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که پس از داوری، 50 مورد برای سخنرانی و 10 عنوان برای ارایه پوستر انتخاب شدند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: این دانشگاه دومین دانشگاه کشور از نظر قدمت بوده و براساس رتبه بندی جدید موسسه لایدن هلند، رتبه 531 را در میان 750 دانشگاه برتر دنیا کسب کرده است.

محمد مقدم واحد افزود: براساس اعلام رتبه بندی اخیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز، این دانشگاه جزو شش دانشگاه برتر جامع کشور و در حوزه علوم انسانی نیز جزو 10دانشگاه برتر کشور بوده و پنج استاد این دانشگاه جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند.

وی ادامه داد: در زمینه های پژوهش و فناوری، دانشگاه تبریز توجه ویژه به نانو فناوری داشته و رتبه شش را در بین دانشگاه های کشور را در این زمینه از آن خود کرد.

رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز نیز، تبدیل علم به ثروت را از لوازم دانشگاه های پیشرفته و پویا دانست و گفت: از اولویت های علم ریاضی، روی آوردن به طرح های تحقیقاتی است و زمانی می توانیم به موفقیت دست بیابیم که در موارد مختلف مثلا ورود ریاضی در صنعت، حرفی برای گفتن داشته باشیم.

غلامرضا حجتی افزود: دانشکده علوم ریاضی در جهت ارتقای کیفی علم ریاضی قدم های خوبی برداشته و از نظرات اندیشمندان استقبال می کند و برگزاری چنین همایش هایی می تواند در تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات روز دنیا در این زمینه بسیار مفید باشد.

هشتمین کنفرانس نظریه گروه های ایران 14 تا 16 بهمن ماه جاری در دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تبریز در حال برگزاری است.

منبع :

مهلا کاشانی