سردوش‌های هوشمندی که هشدار افزایش مصرف آب می‌دهند

محققان آمریکایی سردوش‌های هوشمندی طراحی کرده‌اند که میزان مصرف آب را هشدار می‌دهد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، امروزه موضوع کم آبی بسیار اهمیت دارد و مقابله با آن مهم است. یکی از مهمترین مکان‌هایی که مصرف آب در آن نقش زیادی دارد، حمام است که بعضی از افراد در این مورد آب زیادی مصرف می‌کنند. به همین دلیل محققان سردوش‌هایی طراحی کرده‌اند که مقدار مصرف آب را هشدار می‌دهد.

این سردوش‌های هوشمند با تغییر رنگ خود میزان مصرف آب را هشدار می‌دهند. فناوری جدید مجهز به لامپ‌های LED است که با تغییر رنگ این لامپ‌ها میزان مصرف آب مشخص می‌شود.

در سال‌های اخیر طراحی‌های زیادی برای جلوگیری از هدر رفتن آب در حمام انجام شده است. تصفیه آب حمام و مصرف مجدد آن و طراحی سردوش‌هایی که میزان آب را تنظیم می‌کنند از جمله مواردی بوده که برای کاهش میزان مصرف آب حمام طراحی شده است.

سردوش جدید با نام Hydrao ، مجهز به لامپ LED است که برای روشن شدن چراغ‌هایش نیازی به باتری ندارد و با انرژی آب تامین می‌شود.

هیدرا، سردوش حمامی است که با توجه به میزان اتلاف آب مصرفی تغییر رنگ می‌دهد تا کاربر را از مقدار اتلاف آب و انرژی آگاه سازد.

رنگ این سردوش در زمان اولیه سبز است، بعد از مصرف 10 لیتر آب به رنگ آبی، مصرف 30 لیتر به رنگ نارنجی و بعد از مصرف 50 لیتر به قرمز تغییر رنگ داده و با رنگ قرمز به فرد هشدار می‌دهد.

این فناوری از طریق بلوتوث و با استفاده از نرم‌افزار گوشی هوشمند قابلیت اتصال دارد.

این سردوش با قیمت 100 دلار عرضه شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب