حضور فضانورد برجسته روس در مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران

الکساندر لازوتکین، فضانورد برجسته روسیه در ویژه برنامه‌ای، مهمان مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران خواهد بود.

حضور فضانورد برجسته روس در مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران

به گزارش سرویس علمی ایسنا، امیرحسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران با اعلام این خبر گفت: الکساندر لازوتکین از مسئولان کلیدی مؤسسه سازنده تجهیزات فضایی از جمله لباس و وسایل ایمنی فضانوردان روسیه که طی روزهای آینده به ایران سفر خواهد کرد روز چهارشنبه 28 بهمن ماه در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران حضور خواهد یافت و ضمن سخنرانی به سؤالات علاقه مندان پاسخ خواهد داد.

وی عنوان کرد: این برنامه با همکاری سیروس برزو، روزنامه‌نگار علمی مقیم روسیه و پیشگام ترویج دانش کیهان نوردی صورت می‌گیرد که امکان سفر این فضانورد روس را به ایرانفراهم کرده است.

چیذری خاطرنشان کرد: این ویژه برنامه در سطح عمومی برگزار می‌شود و مرکز علوم و ستاره شناسی تهران از عموم شهروندان و علاقه‌مندان به علم فضا با هدف هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این برنامه در سال جاری دعوت می‌کند تا در این محفل علمی حضور بهم رسانند.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در این برنامه به نشانی میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی شهید صالحی (عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران مراجعه کنند. همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://www.sactehran.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن‌های 22293280 و 22292246 (داخلی102) تماس بگیرند.

منبع :