طب فراگیر، آری یا خیر؟

همزمان با نخستین کنگره «طب فراگیر در سرطان»، میزگردی با عنوان «طب فراگیر آری یا خیر» با حضور دو تن از موافقان و مخالفان طب فراگیر برگزار می‌شود.

طب فراگیر، آری یا خیر؟

دکتر علی سالاری تبار، دبیر اجرایی در حاشیه افتتاحیه کنگره «طب فراگیر در سرطان» که روز چهارشنبه به مدت سه روز در مجتمع بیمارستانی امام خمینی آغاز شد در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، همگرایی و هم‌افزایی میان متخصصان طب مکمل و طب رایج را از اهداف این کنگره ذکر کرد و گفت: ما در این کنگره درصدد جلوگیری از افراط و تفریط در هر دو طب هستیم و امیدواریم نکاتی که در طب مکمل و سنتی مغفول مانده است را غبارروبی کنیم.

وی با اشاره به سرگردانی بیماران در زمینه دریافت خدمات درمانی طب سنتی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این کنگره متخصصان این حوزه در راستای ارتقای کیفیت زندگی بیماران هم‌افزا شوند.

سالاری تبار تعداد مقالات پذیرفته در این کنگره را 100 مقاله عنوان کرد و گفت: این کنگره تا روز جمعه 16 بهمن ماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: فردا پنجشنبه 15 بهمن ماه در کنار پنل‌های اجرا شده یک جلسه مناظره با عنوان «طب فراگیر آری یا خیر؟» میان دکتر حسین

رضایی‌زاده به عنوان موافق و دکتر امامی، آنکولوژیست وعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مخالف برگزار می‌شود.

در این مناظره بسیاری از چالش‌هایی که در طب سنتی وجود دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی کنگره طب فراگیر در سرطان، برگزاری کارگاه تغذیه و طب ایرانی در سرطان در صبح پنج شنبه و برگزاری جشن بهبود یافتگان سرطان در بعد از ظهر روز پنج شنبه را از دیگر برنامه‌های این کنگره عنوان کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب