انجام جراحی‌های دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی به صورت رایگان

دانش آموزان سیستان و بلوچستانی نیازمند به عمل جراحی انواع ناهنجاریهای مادرزادی فک و صورت، بیماران شکاف کام وشکاف لب بصورت رایگان درمان می‌شوند.

انجام جراحی‌های دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی به صورت رایگان

دانش آموزان سیستان و بلوچستانی نیازمند به عمل جراحی انواع ناهنجاریهای مادرزادی فک و صورت، بیماران شکاف کام وشکاف لب بصورت رایگان درمان می شوند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش پانا، پس از پیگیریهای متعدد از مهرماه 1394 شرایطی محقق شد تا دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی به همراهی یک تیم 17 نفره در استان سیستان و بلوچستان حضور پیداکرده و نسبت به معاینه و درمان رایگان دانش آموزانی که نیازمند به عمل جراحی انواع ناهنجاریهای مادرزادی فک و صورت، بیماران شکاف کام وشکاف لب بصورت رایگان اقدام کنند.

 

 این پزشکان نیک اندیش به سرپرستی دکتر کلانتر تاکنون در 13 سفر به نقاط مختلف کشور بیش از 10هزار ویزیت ، 600 جراحی در محل و بیش از هزار ارجاع به تهران و شهرهای دیگر برای انجام امور جراحی داشته اند.

این گروه در استان سیستان و بلوچستان به همراهی اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، شورای شهر وشهرداری زاهدان ،مؤسسه خیریه مهر گیتی  ومؤسسه هم افزایی مردم نهاد ازتاریخ 17 بهمن ماه 1394 وارد زاهدان شده و تا 23 بهمن ماه 94 باحضور دراستان به دانش آموزان نیازمند خدمات جراحی و ویزیت رایگان راارائه می دهند.

خانواده هایی که فرزندانشان چنین مشکلاتی دارند به کارشناسی بهداشت اداره آموزش و پرورش مربوطه مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

منبع :

مهلا کاشانی