یاری ماهیانه 100 نفر از فرهنگیان آبدانانی در ساخت مدرسه

100 نفراز فرهنگیان شهرستان آبدانان در استان ایلام ماهیانه مبلغی از حقوق خود را جهت ساخت و تجهیز فضای واحد‌های آموزشی پرداخت می‌کنند.

یاری ماهیانه 100 نفر از فرهنگیان آبدانانی در ساخت مدرسه

یکصد نفر از فرهنگیان شهرستان آبدانان در استان ایلام ماهیانه مبلغی از حقوق خود را جهت ساخت و تجهیز فضای واحد های آموزشی پرداخت می کنند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش صفر رحمانی پور، مدیر آموزش و پرورش آبدانان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا با اشاره به محرومیت های فضای آموزشی در این شهرستان اظهار کرد: مدت 10 سال است که هیچ مدرسه ای در سطح شهرستان به بهره برداری نرسیده است.

وی بیان کرد: زلزله 6.2 ریشتری سال گذشته باعث شد 15 واحد آموزشی شهرستان تخریبی اعلام شود که در حال حاضر 7 واحد آموزشی در حال ساخت هستند و 6 واحد آموزشی دیگر نیز مقاوم سازی شده است.

رحمانی اظهار کرد: یک واحد آموزشی در شهرک هزارانی در ایام دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد که امیدواریم با تسریع در روند ساخت آن مشکل فضای آموزشی این منطقه رفع شود.

وی با اشاره به این که در روستای تپه حمام سفلی یک واحد آموزشی در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهد شد اضافه کرد: واحد آموزشی 16 کلاسه شهید فهمیده واقع در 15 خرداد شمالی شهر آبدانان در آینده نزدیک احداث خواهد شد.

رحمانی پور اظهار کرد: در شهر مورموری 3 واحد آموزشی در حال ساخت وجود دارد که یکی از آنها مجتمع شبانه روزی است که تلاش می شود کار ساخت آن به اتمام برسد.

مدیر آموزش و پرورش آبدانان اظهار کرد: یکی از خیرین کلات مورموری 2 هزار متر زمین برای ایجاد فضای آموزشی به آموزش و پرورش واگذار کرده و یکی از خیرین شهرستان آبدانان بصورت ماهیانه مبلغ 5 میلیون ریال به ساخت فضاهای آموزشی شهرستان کمک می کند.

وی اظهار کرد: همچنین 100 نفر از فرهنگیان شهرستان آبدانان ماهیانه مبلغی از حقوق خود را جهت ساخت و تجهیز فضای واحد های آموزشی پرداخت می کنند.

منبع :

مهلا کاشانی