کودکانی که مزاحم میزبان می‌شوند

فرزندان شلوغ و پر جنب و جوش خود را در مهمانی‌ها کنترل کنید تا مزاحم میزبان نشوند.

کودکانی که مزاحم میزبان می‌شوندسارا فغانپور، روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شیطنت‌های دست و پا گیر بعضی از کودکان در مهمانی‌ها، اظهار داشت: والدین باید قبل از ورود به مهمانی‌ها، اداب صحیح رفتاری را به فرزندان خود تذکر دهند تا از مزاحمت برای میزبان جلوگیری کنند.

وی درخصوص رفتارهای غلط والدین در برخورد با فرزندان پر سرو صدایشان، افزود: متاسفانه اغلب خانواده‌ها در هنگام شیطنت‌های بیش از حد فرزندان، از جمله‌ی "فرزندم خیلی باهوش است و دلش می‌خواهد از همه چی سر دربیاورد" استفاده می‌کنند که این رفتار موجب بروز بسیاری از مشکلات اساسی در شیوه تربیتی می‌شود.

فغانپور ادامه داد: به فرزندان خود یاد دهبد که در مهمانی‌ها خود را کنترل کنند و به قوانین خانه میزبان خود احترام بگذارند.

وی تاکید کرد: والدین نباید تسلیم فرزندان خود شوند و در هنگام تذکر به فرزندان و رو به رو شدن با شروع شیطنت های بیشتر او ، در رفتارشان ثابت قدم بوده و او را از ادامه کار منع کنند.

فغانپور در پایان گفت: بهتراست والدین اداب مهمانی رفتن را از همان ابتدا و در کودکی به فرزند آموزش دهند تا این موضوع در او نهادینه شده و تاثیر مثبتش در تمامی مراحل زندگی با او همراه باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب