اعطای یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای کتابخانه‌های کلاسی

مدیرکل فرهنگی، هنری، فضاهای پرورشی و اردو‌های وزارت آموزش و پرورش از مشارکت یک میلیارد و 600 میلیون تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در تجهیز کتابخانه‌های کلاسی مقطع ابتدایی 16 استان

اعطای یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای کتابخانه‌های کلاسی

مدیرکل فرهنگی، هنری، فضاهای پرورشی و اردو های وزارت آموزش و پرورش از مشارکت یک میلیارد و 600 میلیون تومانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش در تجهیز کتابخانه های کلاسی مقطع ابتدایی 16 استان کمتر برخوردار خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش مهدی علی اکبر زاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار داشت: مرحله سوم تجهیز کتابخانه های کلاسی مدارس ابتدایی مناطق کم برخوردار در کشور آغاز شد. این طرح با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می شود.

وی ادامه داد: 50 درصد از هزینه های تجهیز کتابخانه های کلاسی مقطع ابتدایی مناطق کمتر برخوردار با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 50 درصد آن مربوط به وزارت آموزش و پرورش است .

مدیرکل فرهنگی ، هنری، فضا های پرورشی و اردو های وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: 16 استان مرزی تحت پوشش این طرح قرار گرفته و کتابهای آن ارسال شده است. مدارسی که تحت پوشش بودند کتابخانه های کلاسی آنها تجهیز شده است .

وی یادآور شد : در مرحله سوم هدف ما به مدارس همان استان ها است که در دو فاز قبلی تجهیز نشده اند و استارت کار در آغازین روز ایام الله دهه فجر کلید خورده است . امیدواریم تا آخر بهمن ماه کتاب ها تهیه، خریداری و بسته بندی شود هدف ما این است که تا قبل از پایان سال به دست مدارس برسد .

علی اکبرزاده گفت: یکی از بند های تفاهم نامه ما و وزارت ارشاد تجهیز کتابخانه های کلاسی مدارس ابتدایی بود و به یاری خداوند در سال 95 پیگیر هستیم تا بند های دیگر آن نیز اجرا شود.
وی در پایان اشاره کرد: تعداد کتاب ها را نمی توان مشخص کرد اما کل مشارکت هر دو وزارتخانه برای این کار یک میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و ارزش ریالی کتاب هایی که به مدارس رفته است به طور قطع بیش از این مبلغ است زیرا تخفیف هایی که گرفته می شود قیمت را تا حدودی کاهش می دهد .

منبع :

مهلا کاشانی