کودک بازیگوش را سر به راه کنید

بازیگوشی کودک و عدم توجه به خواسته‌های والدین یکی از مشکلات شایع پدر و مادرها با فرزند خود است.

کودک بازیگوش را سر به راه کنیدفریبا احدی بیگلو روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: بازیگوشی کودک و عدم توجه او به حرف والدین یکی از مشکلات شایع در برخورد با فرزندان بوده که به دلیل عدم آگاهی او از مفهوم زمان و غرق شدن در بازی خود درنتیجه موجب بی توجهی به خواسته‌های پدر و مادر می‌شود.

وی در ادامه گفت: یکی از موارد این بازیگوشی در زمان خواب بوده که کودک بدون توجه به ساعت استراحتش، سرگرم بازی با اسباب بازی‌هایش بوده و والدین در این هنگام باید ارزش زمان و موقعیت شناسی را بدون دعوا به فرزند خود بیان کنند.

احدی بیگلو اضافه کرد: ریخت و پاش کردن اتاق کودک و توجهش به انجام کاری، یکی دیگر از موارد بازیگوشی او بوده که والدین باید با جمع آوری وسایلی که باعث حواس پرتی او به حرف شنوی پدرو مادر شده و بیان انتظارشان به صورت صریح و روشن از کودک خواسته شود تا اتاق خودش را مرتب سازد.

این روانشناس در پایان تصریح کرد: برای اینکه کودک کاری که توسط والدین از او خواسته شده به درستی انجام دهد، باید وسایل مورد نیاز در اختیارش قرار گیرد، مثلا برای مسواک زدن، باید مسواک، خمیردندان و لیوان آب در دسترس او قرار داده شود.

منبع :